North West 200 má za sebou první qualifying

V prvním tréninku na závod North West 200 zajel nejrychlejší čas Michael Rutter (BMW) se svým superstockovým motocyklem.

Michael Rutter zajel čas 4.24,634 (průměr 196,38 km/hod.) v tréninku kubatury Superstock a byl to nejrychlejší čas celého dne. Tím za sebou nechal největšího favorita Alastaira Seeleyho, nejrychlejšího v kubaturách Superbike a Supersport, o 0,141 sekundy. Lee Johnston a Ian Hutchinson rovněž s motocykly BMW následovali.

Marek Červený se představil ve dvou kubaturách: V Superbike zajel čas 4:46.234 a to znamenalo 23. místo. Ve stocích mu za 4:42.176 patřilo 22. místo, v obou pak pilotoval motocykl BMW týmu Heidger Motorspsort.de. Za stejný tým zde závodí i další Čech Petr Bičiště. Ten v Superbike zajel čas 4:54.597, tedy 36. místo. Ve stocích bylo jeho nejlepší kolo za 4:44.608 a to byla 25. pozice ve výsledkové listině po prvním kvalifikačním tréninku.

Po těžkých smrtelných crashích v nedávné minulosti, které stály život třeba Simona Andrewse a Malachi Mitchell-Thomase bylo hodně letos investováno do bezpečnosti jezdců.

Vláda Severního Irska dala třeba podporu ve výši 150.000 Euro.

Na 14,436 kilometrů dlouhé trati ve tvaru trianglu mezi městy Portstewart, Coleraine a Portrush byly nainstalovány další bezpečnostní zařízení včetně 12 semaforů, které jezdce upozorňují na eventuální nebezpečí na trati.