Reklama

News z prostřední kubatury

V Moto2 se pomalu plní startovní rošt na sezónu 2024. Podívejme se na poslední události v prostřední kubatuře Grand Prix. Některé jsou celkem očekávané, jiné naopak šokem pro celý paddock.

Rozhodně největším překvapením je odchod Japonce Ai Ogury do nového týmu této kubatury MT Helmets-MSI. Vícemistr světa 2022 Ogura se tedy nedohodl s týmem Hiroshi Aoyamy a Honda Team Asia opouští. Nepřijal ani nabídku od stáje Red Bull KTM Ajo, naopak ho přesvědčil Teo Martin, tedy šéf MT Helmets-MSI; jedná se o ex-tým Sita Ponse. Týmovým kolegou Ogury bude Sergio Garcia. Původně byl jako druhý pilot uvažován Brazilec Diogo Moreira), nyní se tedy v sedle motocyklu Kalex objeví Ai Ogura.

Fabio Di Giannantonio a Manuel Gonzalez pojedou v týmu Gresini Racing místo Filipa Salače a Jeremyho Alcoby. To je rozhodnutí majitelky týmu Nadii Padovani a obchodního ředitele Carlo Merliniho. Fabio Di Giannantonio se vrací z «premier class» znovu do prostřední kubatury, neboť «Diggia» patří řadu let do Gresiniho rodiny- Nyní jezdil dva roky v MotoGP, ale příliš se mu nedařilo.

Naopak Manuel Gonzales se lepší závod od závodu, nyní je aktuálně na P11.

Stále bez týmu na roj 2024 je Albert Arenas (mistr světa Moto3 z roku 2020), o uplynulém víkendu obsadil poprvé místo na stupních vítězů.

Sean Dylan Kelly (vyhozený z týmu American Racing) by měl posílit Forward Team, společně s ním také Turek Bahattin Sofuoglu (ze šampionátu WorldSSP).

Aron Canet je prvním podepsaným jezdcem týmu Fantic Racing na sezónu 2024.

U Aki Aja pojedou v Moto2 v sezóně 2024 pravděpodobně Deniz Öncü a Celestino Vietti.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama