MSJ Algarve: Vyhrál Ramirez, 15. Salač, Hanika crash

Vítězem osmého z 12 závodů MSJ kubatury Moto3 se stal druhý jezdec průběžného pořadí Marcos Ramirez, druhý skončil lídr šampionátu Lorenzo Dalla Porta a třetím byl protagonista Red Bull Rookies Cupu Raul Fernandez. Zatímco zkušený Karel Hanika kvůli crashi závod nedokončil, tak pro první velký bod si přijel teenager Filip Salač.

Na čele bojovala až do úplného závěru závodu na 16 kol trojice ve složení Ramirez, Dalla Porta a Fernandez, kterou v cíli dělilo pouhých 43/1000 sekundy.

Nakonec vyhrál Marcos Ramirez, tedy jezdec, který nyní místo Haniky závodí v týmu Platinum Bay Real Estate, o pouhých 3/1000 před lídrem tohoto šampionátu Lorenzo Dalla Portou a Španělem Raulem Fernandezem. Za trojicí na stupních vítězů následovali Jeremy Alcoba, Tony Arbolini, Kaito Toba a Jaume Masia.

Po třetím místě v warm upu za Manzim a Fernandezem nastupoval Hanika do samotného závodu 16 kol s velkou dávkou sebedůvěry ve vlastní schopnosti, ačkoliv na tomto okruhu jel poprvé. Po nepříliš podařeném startu z P9 na gridu se zkušený Hanika - celkem 44 startů v GP - probojoval s motocyklem KTM německého týmu Freudenberg Racing v 5. kole až do Top-5, když na čele jezdila 7členná skupina, které byl brněnský jezdec členem. O čtyři kola později se dokonce objevil na P4, vzápětí se vedoucí velká skupina rozdělila na dvě menší: V té první se bojovalo o Top-3 - Ramirez, Fernandez a Dalla Porta, v té druhé, kde byl i Hanika o P4/P10. Ve 12. kole se ale Hanikovy naděje skončily, kdy společně se dvěma Japonci - Sasakim a Masakim - havaroval v ostré pravotočivé zatáčce z P8.

Druhý český zástupce Filip Salač s motocyklem KTM týmu HMA Llimsual Racing naopak vystartoval skvěle, a po L1 jsme ho na Live Timingu zaregistrovali už na P23, tedy zlepšení o 6 pozic. Postupně se probojovával dopředu a jelikož se ne všichni jeho soupeři udrželi v sedle svých závodních motocyklů, tak byl nakonec v cíli odmávnut v Top-15, když předjel Fuligniho a získal svůj první ´velký´ bod.

FIM CEV Moto3 Junior World Championship 2016 - Autódromo Internacional do Algarve di Portimao, závod

01- Marcos Ramirez – Leopard Junior Stratos – KTM RC 250 GP – 16 kol za 29:56.037