MotoAmerica: Gagne obhájil titul

Sezonní finále na okruhu Barber Motorsports Park v Alabamě potvrdilo druhý titul šampiona MotoAmerica v kubatuře US-Superbike pro Jake Gagneho. Danilo Petrucci neměl ve dvou finálových závodech šanci.

Do finále nastupoval Jake Gagne ze stáje Team Fresh N Lean Progressive Yamaha Racing s náskokem 4 bodů na 31-letého továrního pilota Ducati Danilo Petrucciho.

Hned v první jízdě nenechal Gagne nic náhodě a ze sobotního Pole-Position vyhrál 30-letý US-Boy svůj dvanáctý letošní závod z 19 dojetých jízd. Druhý skončil jeho značkový kolega Mathew Scholtz, Petrucci dojel se ztrátou 19 sekund třetí.

Tím vedl Gagne před poslední jízdou o 13 bodů před «Petruxem».

Finále vyhrál Cameron Petersen a tím si zajistil třetí místo v šampionátu 2022 celkově.

Pro Gagneho je to druhý titul v řadě, když celkem 14x byl odmávnut v Top-3, z toho 12x jako vítěz.

«Petrux» získal ve své premiérové sezóně v šampionátu US-Superbike celkem 5 vítězství a 16 pódiových umístění.

Mimochodem: S wild card se představí Gagne za dva týdny se strojem Yamaha při finálovém závodě WorldSBK v Evropě, tedy v Portimao.