Moto2 vyhrál Joe Roberts, Salač crash

Americký jezdec Joe Roberts se konečně dočkal po 2 letech dalšího vítězství, když vyhrál v italském Mugellu. Na stupních vítězů ho doplnili dva Španělé Manuel Gonzales a Alonso Lopez. Filip Salač havaroval a závod tak nedokončil.

Závod Moto2 na pouhých 12 kol nabídl tentokrát opravdu vzrušující podívanou s mnoha předjetími. Jelikož mladíci z Moto3 dvakrát startovali, tak byl start prostřední kubatury posunut o 15 minu a k tomu zkrácen z 19 na pouhých 12 kol, což samozřejmě znamenalo pro všechny jezdce zvolit úplně jinou taktiku.

Na startovním roštu byla realativně vpředu dvě velká překvapení: Darryn Binder - dosud bez nějakého pronikavého výsledku vyjel ze 2. řady; a s wild card startující veterán Mattia Pasini (Boscoscuro) z řady třetí.

Filip Salač, který startoval z 19. místa, se skvěle rozjel a v prvním kole získal devět pozic a postoupil na 10. místo, ale v 1. zatáčce na začátku 2. kola byl vytlačen jiným jezdcem a při pokusu o vyhnutí se zlomil seřizovač brzd.

Český jezdec pak měl problémy s přední brzdou, což způsobilo pád, když se ve 4. kole usadil na 13. místě. Filipovi se podařilo krátce se do závodu vrátit, než nakonec odstoupil. Filip je nyní v mistrovství světa na 18. místě se 14 body: „Zlomil jsem rukou seřizovač přední brzdy a nemohl jsem ji seřídit! Nemám k tomu moc co říct. Všichni máme špatné dny a tohle byl jeden z nich. Měl jsem úžasný start a v prvním kole jsem předjel devět lidí. Bylo to letos poprvé, kdy jsme měli dobré nastavení s použitými pneumatikami. Opravdu jsem věřil, že budeme konkurenceschopní. V prvním kole jsme jeli kolem devátého místa, ale od druhého kola mě další jezdec předjel tak, že jsem byl těžký. Musel jsem udělat rychlý pohyb, abych se vyhnul pádu, a rukou jsem zlomil seřizovač přední brzdy. Jakmile jsem se dostal do závěsu ostatních jezdců, přední brzda se přehřála a změkla. To znamenalo, že jsem měl problémy se zastavením motorky a nemohl jsem ji seřídit. Pak jsem kvůli tomu bohužel havaroval. Dělal jsem, co jsem mohl, ale bohužel jsme měli smůlu. Vezmeme si z tohoto víkendu pozitivní body a pak se přesuneme do dalšího.“

15. Aji, Kalex, +13,036.

Stav MS Moto2 po 7 z 21 závodů: 1. Garcia, 122 bodů. 2. Roberts 115. 3. Ogura 99. 4. López 79. 5. Gonzalez 66. 6. Aldeguer 63. 7. Canet 58. 8. Arenas 48. 9. Alcoba 43. 10. Vietti 38. 11. Ramirez 35. 12. Chantra 35. 13. Arbolino 33. 14. Baltus 23. 15. Dixon 20. 16. Guevara 18. 17. Agius 16; 18. Salač 14; 19. Vd Goorbergh 13; 20. Foggia 10; 21. Moreira 7; 22. Navarro 6; 23. Deniz Öncü 6; 24. Binder 5; 25. Masia 3; 26. Bendsneyder 2; 27. Aji 2; 28. Ferrari 1.