Reklama

MM ČR na přírodních okruzích

V kalendáři závodů na přírodních okruzích jsou tradiční podniky, které známe z minulých let. Pokud jde o vypsané třídy, tak ty jsou vždy v gesci pořadatelů. Na přírodních okruzích stále platí pravidlo, že se závodů mohou zúčastnit jen jezdci starší 18ti let.

Ze strany komise SZM v Autoklubu ČR byla vyvinuta snaha o spolupráci s Českomoravskou asociací pro motocyklový sport a již před koncem roku došlo ke schůzce obou stran. Prozatím zůstává vše při starém a společný šampionát silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích se v roce 2021 neuskuteční.

Mezinárodní mistrovství České republiky SZM na přírodních okruzích bude vypsáno pro třídy:
• 125 SP
• 125 GP / Moto3
• 250 Open
• Supertwin
• Supermono
• Superstport 300
• Supersport 600
• Superbike

Přebor České republiky se pojede ve třídách:
• nově třída 400 SSP dle technických pravidel CAMS
• Klasik A
• Klasik B, kde díky dvěma skupinám došlo k omlazení klasiků
• Jízda pravidelnosti historických závodních motocyklů (JPHZM) a u vybraných podniků volný závod Side a Jawa 50.

Klasik A (1945 - 1972)
- do 175 ccm
- do 250 ccm
- do 350 ccm
- do 500 ccm
- do 750 ccm

Klasik B (1973 - 1978)
- do 125 ccm
- do 250 ccm
- do 350 ccm
- do 500 ccm
- do 750 ccm

Mezinárodní mistrovství České republiky na přírodních okruzích

1. Slovácký okruh Staré Město (CZ) 15. - 16. 05. 2021 (TBC)
• MMČR, PČR, volná side

2. 300 zatáček Gustava Havla – Hořice (CZ) 22. - 23. 05. 2021
• MMČR

3. Cena Města Jičína (CZ) 12. - 13. 06. 2021
• MMČR, JPHZM, volná side, volná JAWA 50

4. Hričov (SK) 18. - 20. 06. 2021
• MMČR, PČR, volná side

5. Cena Slovenska – Slovakia Ring (SK) 09. - 11. 07. 2021
• MMČR, PČR

6. Nepomucký trojúhelník (CZ) 31. 07. - 01. 08. 2021
• JPHZM

7. Česká Tourist Trophy – Hořice (CZ) 14. - 15. 08. 2021
• IRRC, PČR, volná side

8. Trenčín (SK) 27. - 29. 08. 2021
• MMČR, PČR, volná side

9. Kolštejnský okruh Branná (CZ) 11. - 12. 09. 2021
• JPHZM

10. Memoriál Gerharda Ittnera – Most (CZ) 08. - 10. 10. 2021
• MMČR, PČR

*(TBC) = bude potvrzeno

Možnost testování
Ve spolupráci se Slovenskou motocyklovou federací je plánováno předsezónní testování na Slovakia Ringu. Jako tomu bylo již v minulosti a pokud to omezení dovolí a testování skutečně proběhne, pro všechny držitele národních a mezinárodních licencí AČR bude toto testování zdarma. Termín není prozatím potvrzený, ale mělo by se jednat tradičně o duben.
Další možnost celodenního testování je plánováno na 7.10.2021 před závodem v Mostě. Podmínky budou v průběhu sezóny upřesněny.

Vyhlášení sezóny 2020

Co se týče vyhlášení sezóny 2020, tak to se v současné chvíli prozatím neplánuje a ani není reálné o vyhlášení uvažovat vzhledem k opatřením vlády. Jezdci samozřejmě o ceny nepřijdou a budou jim předány ihned, jakmile to situace dovolí.

Matěj Smrž – člen prezídia AČR a předseda komise SZM: „Uspořádat u nás závody silničních motocyklů na přírodních okruzích je v posledních letech komplikované a díky aktuální situaci s koronavirem je to bohužel ještě komplikovanější. Proto musím poděkovat především klukům z komise a všem tradičním pořadatelům! Není vůbec jednoduché takto organizačně složité závody plánovat a pro všechny to je bez pochyby veliký závazek. Jako komise SZM jsme připraveni v případě zájmu každému pořadateli nabídnout individuální pomoc. Rád bych také poděkoval Barboře a Petrovi Civínovi za veškeré jednání ohledně plánované spolupráce AČR a CAMS. I když jsme se ve všech bodech dohodli a vymysleli jsme řešení společného šampionátu pro přírodní okruhy, vedení CAMS naši snahu bohužel nepodpořilo. Nedá se nic dělat, MMČR a PČR budou bez Brna, Kopčan a Dymokur a přeji si už tak jediné, aby na těchto populárních podnicích pod CAMS, byly alespoň nadále uznávány licence Autoklubu ČR.“

Tomáš Jenčovský – místopředseda komise SZM – přírodní okruhy: „Všichni jsme se těšili na společný šampionát AČR a CAMS. Byl by to významný krok pro celou českou silnici. Bohužel vedení CAMS naši snahu nepodpořilo. I přes to tady dnes máme zajímavý kalendář a za to patří obrovský dík našim pořádajícím klubům. I v této nejisté době dělají vše pro to, aby sezóna proběhla úspěšně. Bohužel některé tradiční podniky se tento rok konat nebudou, ale věřím v jejich návrat až se situace kolem koronaviru uklidní. Moc bych si přál, aby letošní rok byl pro českou silnici už klidnější a abychom nemuseli právě kvůli pandemii žádné závody rušit.“

Josef Kubíček – člen komise SZM – zavodní okruhy: „Vážení čtenáři, všichni přátelé a jezdci našeho krásného sportu. Připojuji se ke slovům Matěje Smrže s tím, že není v dnešní době nejtěžší sehnat závodní motorku nebo dokonce postavit tým na velké závody, ale opravdu ty naše jakékoli závody zrealizovat. Opravdu je to tak díky mým mnohaletým zkušenostem ze všech stran našeho sportu. O to větší patří můj dík všem organizátorům a jsem rád, že se povedl alespoň nějaký kalendář vytvořit. Určitě věřím, že se závody podaří uspořádat na solidní úrovni. I já chci poděkovat Petrovi a Barboře Civínovým i ředitelce Automotodromu Brno pí. Ulmanové a v neposlední řadě Matějovi. Věřím a doufám, že spolupráce CAMS a AČR bude do budoucna možná. Díky také vedení Mosteckého Autodromu a panu Prezidentu AČR Janu Šťovíčkovi, že se podařilo domluvit reálné podmínky pro závod v Mostě. Určitě budeme jako komise SZM také připravovat novou Road Racingovou dráhu v Jižních Čechách v Kameni u Pacova. Doufejme, že nás všechny tato podivná doba posílí a věřím, že to bude zajímavá sezóna. Přeji všem jezdcům, jejich týmům, prostě všem hodně sportovního štěstí.“Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama