Reklama

Místo Rinse pojede v Misanu Takahashi

Alex Rins opět nebude moci kvůli zranění startovat při závodě Grand Prix Misano. A Honda musela hodně hluboko sáhnout do svých zásob, aby našla odpovídajícího náhradníka. Nakonec jím bude 33-letý Japonec Takumi Takahashi.

Alex Rins sice testoval před GP Misano v pondělí v Aragónu motocykl Honda Fireblade, ale po skončení testu se rozhodlo, že vítěz GP Texasu 2023 stále není schopen plnohodnotně závodit.

Je připomínám: Po svém zranění v Mugellu nebyl jezdec týmu LCR Honda v Německu na Sachsenringu nikým nahrazen, v Assenu jel místo něho testovací pilot Stefan Bradl, v Silverstone, Spielbergu a v Barceloně ho nahradil jezdec HRC z MS-Superbike Iker Lecuona, ale body nezískal.

Nyní pro Misano je ale nedostatek pilotů: Lecuona musí závodit za Hondu v MS-Superbike v Magny-Cours, testovací pilot Stefan Bradl pojede v Misanu s wild card za HRC, a další z možných jezdců Tetsuta Nagashima (vloni třikrát jako náhradník) testuje v Motegi před domácím závodem Grand Prix.

Proto musela Honda sáhnout hluboko do svých zásob: Pětinásobný vítěz 8hours Suzuka Takumi Takahashi absolvoval 2015 závod MotoGP v Motegi a obsadil 12. místo, tedy získal 4 body.

33-letý Takahashi závodil 2020 za MIE-Honda-Team a absolvoval kompletní sezónu MS-Superbie, ovšem bez jediného podstatného úspěchu.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama