Reklama

Mia Rusthen operována: krvácení do mozku

Mia Rusthen utrpěla těžký otřes mozku, když havarovala v prvním závodě mistrovství světa ženského motocyklového mistrovství světa v Misanu. Norka byla v sobotu večer operována v Bufaliniho traumatologické nemocnici.

Rusthen havarovala ve vysoké rychlosti v 16. zatáčce v 6. kole; přesný důvod ještě nebyl rekonstruován. Závod byl okamžitě zastaven. První pomoc na místě nehody do stabilizace a převozu dvaadvacetileté slečny trvala nezvykle dlouho.

Rusthen byla poté převezena vrtulníkem na speciální kliniku v Ceseně. Její rodina je s ní. Bufalini Trauma Center je nemocnice, kde se v roce 2017 léčil Nicky Hayden, který byl zraněn při nehodě na silničním kole.

Stav Norky je méně vážný, ale stále hodně vážný. Kvůli těžkému otřesu mozku byla Rusthen uvedena do umělého kómatu, aby se uvolnil krevní oběh a dopřál tělu odpočinek. Toto opatření však nestačilo.

Obvykle dobře informované zdroje uvádějí, že Norce diagnostikovali krvácení do hlavy. Rusthen v sobotu večer podstoupila operaci. Zákrok se podle lékařů povedl a vnitřní tlak i její celkový stav jsou od té doby stabilizované.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama