McPhee: První skotské vítězství od roku 1962

Vítězství Johna McPheeho z týmu Saxoprint-Prüstel v dešti na brněnském Masarykově okruhu s motocyklem Peugeot Moto3 bylo prvním sólo vítězstvím v Grand Prix skotského jezdce po dlouhých 54 letech.

«Létající Skot» Bob McIntyre vyhrál s Hondou 250-ccm závod Grand Prix v Spa-Francorchamps/Belgie v roce 1962. Jim Redman z Jižní Rhodésie skončil tehdy se ztrátou 65 sekund před Švýcarem Luigim Taverim na místě druhém.

Mimochodem: «Létající Skot» Bob McIntyre byl prvním jezdcem na Isle of Man, který na Tourist Trophy pokořil hranici 100 mph.

McPhee se tedy stal prvním skotským vítězem závodu Grand Prix po 54 letech! Pouze ex-mistru světu sidecarů Jocku Taylorovi se podařilo vyhrát v této době závody Grand Prix - ovšem na třech kolech.