Reklama

König zakončil sezonu sedmým místem, když se celý rok zlepšoval

Poslední letošní závod v kategorii Supersport 300 čekal na Olivera Königa. Sezonu zakončil v Portugalsku na sedmé příčce, v celkovém pořadí šampionátu mistrovství světa je 11. se 64 body.

„To je velký posun, protože v minulých letech jsem neměl ani deset bodů. Moc mě těší, že jsem vybojoval stupně vítězů v Mostě a ke konci sezony jsem pokaždé bojoval s těmi nejlepšími,“ prohlásil talentovaný český jezdec. „Oliver ukázal letos svůj potenciál, posouval se každým závodem vpřed. Systematická práce byla vidět. To spousta kluků takový progres neprokázala,“ dodal Miloš Čihák, manažer týmu Movisio by MIE.

Chtěl se rozloučit umístněním na stupních vítězů, opět k tomu nebylo daleko. Oliver König se totiž pohyboval v první skupině, čtyři kola před koncem se dokonce objevil na druhém místě. „Je to vždycky skvělý pocit být vpředu z celého startovního pole, bohužel mi to moc dlouho nevydrželo. Čerpal jsem hlavně na cílové rovince ze slipstreamu, ale občas se mi to zcela nepovedlo,“ popisoval dění na trati König, který se však ke konci propadl.

„V jeden moment jsem byl v jedné zatáčce delší, soupeři toho využili a poslali to pode mě. Těchto chybiček tam pak přibylo více a dojel jsem na sedmém místě,“ tvrdil König, který byl s letošní sezonou spokojen. Jeho nejlepší momentem byly výkony v domácím závodě v Mostě, kde dojel na třetí příčce. „Škoda úvodu sezony, kdy byl pro mě problém se dostat do první desítky. To jsou ale zkušenosti, ze kterých jsme se poučili a zužitkovali je. V posledních závodech jsme stabilně dojížděli vpředu. Projevila se skvělá práce mechaniků nebo manažera, moc za to děkuji,“ dodal talentovaný český jezdec.

Ve třídě Supersport 300 skončil König v roce 2019 na 28. místě, v loňském roce byl celkově 31.

Až letos má pražský rodák za sebou kompletní sezonu, ve které skončil celkově jedenáctý. „Také v Portugalsku Oliver předvedl jeden z hodně vydařených víkendů, hodnotím to určitě pozitivně. Myslím, že se nám během roku dokázalo skvěle vyladit motorku, konečně se zlepšil v kvalifikacích, prakticky vůbec v závodech nespadl a bojovali jsme s nejrychlejšími kluky. Z toho mám radost. Je potřeba také poděkovat našim partnerům, kteří nám pomohli,“ hodnotil rok zkušený manažer Miloš Čihák.

Celkové pořadí šampionátu WorldSSP-300 2021: 1. Adrian Huertas Kawasaki 255 bodů 2. Tom Booth-Amos Kawasaki 189 3. Jeffrey Buis Kawasaki 174 4. Samuel Di Sora Kawasaki 148 5. Yuta Okaya Kawasaki 140 6. Bahattin Sofuoglu Yamaha 131 7. Inigo Iglesias Kawasaki 101 8. Meikon Kawakami Yamaha 100 9. Koen Meuffels Kawasaki 85 10. Victor Steeman KTM 81 11. Oliver Konig Kawasaki 64 12. Hugo De Cancellis Kawasaki 62 13. Ton Kawakami Yamaha 57 14. Alejandro Carrion Kawasaki 54 15. Mirko Gennai Yamaha 54 16. Ana Carrasco Kawasaki 52 17. Dorren Loureiro Kawasaki 51 18. Gabriele Mastroluca Yamaha 48 19. Álvaro Diaz Yamaha 42 20. Unai Orradre Yamaha 39Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama