Reklama

König nemiluje vedro

Čtvrtý závodní víkend v mistrovství světa superbiků má před sebou Oliver König. Tentokrát na italském okruhu v Di Rimini. „Budou to asi nejtěžší závody z celého šampionátu, a to kvůli trati a počasí. Dá se očekávat vedro, které moc rád nemám," prohlásil český jezdec z týmu Orelac Racing.

V pátek jsou na programu tréninky a o víkendu pak závody.

V jeho první sezoně mezi elitními závodníky se má stále co učit. Předvést zlepšení by chtěl König také v Itálii. Cítí se skvěle, do přípravy zapojil také kolo. „Poslední dobou jsem hodně sportoval, jezdil na motorce nebo na kole. To mi táta koupil nové a hodně mě chytlo. Soustředil jsem se hlavně na fyzičku a výdrž,“ doplnil König, který se pohyboval v posledních závodech na zadních příčkách.

„On by si přál stejně jako všichni kolem něho, aby to zejména časově bylo lepší. Hlavně dokončit závod pod jednu minutu na prvního a dostávat se více do soubojů na trati. Zatím je ale velmi brzo něco hodnotit, navíc v této konkurenci. Kdyby se něco uspěchalo, bylo by to kontraproduktivní,“ vysvětlil Miloš Čihák, zkušený manažer z motocyklového prostředí. Také proto se rozhodl König změnit svůj přístup.

„Vždycky jsem řešil hlavně časy, neustále se díval, jakou mám mezeru od konkurence. Teď si to chci hlavně užít. Vždyť jízda na litrové motorce mě neskutečně baví, je to fascinující zábava a tenhle aspekt je důležitý vnímat,“ dodal český jezdec, který má ve španělském týmu skvělé zázemí a připravenou motorku Kawasaki.

„Cítím se s ní velmi dobře na vrcholu zatáčky, jen výjezdy se s ní musím ještě naučit, hlavně využívat drift. Motorka zatáčí skvěle, já se snažím přijít na to, jak si ulehčit práci.“ , říká k následujícímu závodu stabilní český jezdec v MS-Superbike.

Na Königa teď čekají závody v Itálii, které budou náročné. V De Rimini se dají čekat vysoké teploty. „Mám nějaké přípravy od sponzorů, snad mi pomohou, abych se na motorce cítil lépe,“ doplnil český závodník, který v průběhu volna trénoval v Brně s Ondřejem Ježkem a připravoval se s fyzioterapeutem Karlem Holánem a trénoval rovněž v Balance Clubu Brumlovka. Zaměřoval se na záda a ruku.

Stav šampionátu WorldSBK po 9 závodech z 36: 1. Alvaro Bautista Ducati 161 bodů; 2. Jonathan Rea Kawasaki 144; 3. Toprak Razgatlioglu Yamaha 109; 4. Andrea Locatelli Yamaha 84; 5. Iker Lecuona Honda 76; 6. Michael Rinaldi Ducati 60; 7. Alex Lowes Kawasaki 54; 8. Xavi Vierge Honda 48; 9. Axel Bassani Ducati 43; 10. Loris Baz BMW 38; 11. Scott Redding BMW 35; 12. Garrett Gerloff Yamaha 25; 13. Philipp Öttl Ducati 15; 14. Lucas Mahias Kawasaki 14; 15. Eugene Laverty BMW 13; 16. Xavi Fores Ducati 12; 17. Michael van der Mark BMW 11; 18. Luca Bernardi Ducati 10; 19. Ilya Mikhalchik BMW 9; 20. Roberto Tamburini Yamaha 9; 21. Christophe Ponsson Yamaha 8; 22. Kohta Nozane Yamaha 5; 23. Leon Haslam Kawasaki 3; 24. Leandro Mercado Honda 1. A dále: Oliver König Kawasaki 0.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama