Reklama

Jirka Mrkývka se připravuje na Most

Jedním z pěti Čechů, kteří dostali «wild card» pro severočeský Most je také brněnský Jirka Mrkývka. A příprava na tento start v MS-Supersport 600 probíhá na víc než 100 %. Posuďte sami:

Ačkoliv duší je pochopitelně tým JM Superbike, tedy otec a syn Mrkývkové, tak aby «mladej» Mrkva mohl v Mostě závodit na odpovídající úrovni, tak kromě několika testů a fyzické přípravy pilota bylo nutno najít následující řešení:

„Pro závod v Mostě jsme se dohodli s Martinem Kuzmou a budeme startovat pod hlavičkou jeho teamu MACO Racing Teamu, který je účastníkem Mistrovství světa Endurance a má odpovídající zázemí. Protože v něm startuje s motocykly YAMAHA má i jisté možnosti se zajištěním potřebného materiálu včetně motoru odpovídajícímu předpisům WorldSSP. Základem bude náš motocykl doplněný o potřebné komponenty. Vzhledem k velkým nákladům na pořízení speciálu jsme se dohodli jít touto nejschůdnější cestou.“, prozradil pro web Motoforum.cz manažer Jiří Mrkývka sr.

Co se týká nějakých cílů, tak spokojenost bude s umístěním v Top-20 (startuje zde pravidelně 28 stabilních účastníků).Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama