Jarní Cena Brna 2022 - Alpe Adria

Po 10 letech se vrátil na Masarykův okruh závodní seriál «Alpe Adria International Motorcycle Championship». Co se týká celkové účasti jezdců, tak ta zas příliš početná nebyla (52 startujících)...Co se týká české úspěšnosti, tak byli Češi naopak hodně výrazní! - celkem z 8 závodů dokázali 7x vyhrát!!!

V nejnižší kubatuře, tedy Supersport 300, vyhrál v sobotu ze 17 startujících Filip Feigl (Kawasaki), druhý skončil se ztrátou 9.420 sec. Polák Wiktor Majchrowski - rovněž Kawasaki a stupně vítězů doplnil další Čech Lukáš Záleský na Yamaze (+9,728 sec.) V neděli dokázal Filip Feigl své vítězství zopakovat, stupně vítězů doplnili jeho krajan Lukáš Záleský (+12.829) a třetí Sarah Göpfert na Kawasaki z Německa (+12.987).

V kubatuře Superstock 600 vyhrál v sobotu mezi 11 účastníky Vojtěch Schwarz s Yamahou, druhý byl odmávnut Rakušan Kevin Ranner na Kawasaki (+ 1,967) a třetí Rumun Braescu Muresan Deni Al na Yamaze (+20.162). V neděli se podařil českému jezdci Schwarzovi vítězný double, druhý skončil opět Ranner (+4,533) a třetí byl tentokrát Matěj Vít na Yamaze (+22,667).

Velké Stocky 1000 vyhrál v sobotu mezi 12 účastníky Ladislav Chmelík na Yamaze, druhé místo obsadil Roberto Anastasia z Itálie na stroji stejné značky (+0,327) a třetí Slovinec David Božič s BMW (+1,041). V neděli se Slovinci Božičovi podařila odveta, na stupních vítězů ho doplnili Martin Vašulín s Hondou (+4,898) a další Čech Antonín Moravec na Yamaze (+8,499).

V «premier class» - 12 startujících - tedy Alpe Adria Superbike se po oba dny odehrával v boji o vítězství souboj mezi Michalem Fillou a dalším Michalem Práškem. V sobotu mezi 12 startujícími vyhrál Michal Filla na Ducati, o pouhých 0,239 sec. dojel druhý Michal Prášek s BMW, třetí pak skončil Rakušan Hannes Schafzahl na Yamaze (+15,878). V neděli se podařila Práškovi odveta a vyhrál nedělní závod královské kubatury v napínavém souboji o pouhých 0,083 sec. před Fillou, třetí i tentokrát dojel Rakušan Schafzahl (+4,547).

Kompletní výsledkové listiny naleznete na tomto odkazu.