Jakub Kornfeil: ´Darovaný´ bod

V cirkuse zvaném Grand Prix nám ve druhé třetině letošní sezóny zůstal pouze jeden český zástupce, takže naděje českého fanouška se upírají každý závodní víkend právě k osobě Jakuba Kornfeila.

Ovšem jeho výkony jsou od Mugella až po právě absolvované. Silverstone hodně kolísavé, v zásadě se dá konstatovat: Na mokru Top, na suchu je to hodně špatné.

Podívejme se na poslední Kornfeilovy výsledky podrobněji. Až do Mugella totiž končil pravidelně do nebo okolo Top-ten, ale pak nastal už zmiňovaný zvrat: Mugello - 17; Barcelona - 10; Assen - 13; Sachsenring - 4 (déšť); Spielberg - 19; Brno 6 (déšť); Silverstone - 15.

Samozřejmě, že hodně se jeho výsledky odráží od nepříliš povedených kvalifikací: Mugello - 15; Barcelona - 15; Assen - 23; Sachsenring - 15; Spielberg - 23; Brno 8; Silverstone - 15. Tedy s výjimkou Brna buď 15. (pátá řada startovního roštu), nebo 23. (8. řada gridu). A z nich se nějaké zázraky čekat nedají.

Jakub Kornfeil opouštěl okruh Silverstone s nulou na svém bodovém kontě. Ve Velké ceně Velké Británie se bohužel nevešel mezi nejlepších patnáct.

Po diskvalifikaci sedmého v cíli Antonelliho - byl společně s motocyklem pod váhovým limitem 152 kg - byl nakonec klasifikován v cíli Kornfeil na P15, a odváží si z Velké Británie 1 mistrovský bod.

Jakub Kornfeil měl do závodu slušný start, když se posunul na jedenáctou příčku. Tam se ale moc dlouho neudržel a po několika kolech jsme našeho závodníka mohli sledovat na hranici první dvacítky, když ve skupině bojoval s několika soupeři o šestnácté místo. Z vláčku vedoucích závodníků ale kvůli incidentu odstoupili Jorge Navarro a Andrea Migno, což našemu jezdci poskytlo určitou naději na zisk bodů. Jenže v posledním okruhu nedokázal vyzrát na Francouze Danila a Itala Locatelliho, což po projetí prostoru startu a cíle znamenalo, že Jakub Kornfeil skončil šestnáctý – těšně za poslední bodovanou pozicí. V průběžném hodnocení šampionátu pak Kornfeilovi stále patří desátá příčka se ziskem šedesáti osmi bodů.

Jakub Kornfeil: „Bohužel jsem od samého začátku věděl, že se v první skupině neudržím. Můj pocit na motorce byl špatný a už během prvního kola jsem měl několikrát namále. Snažil jsem se zuby nehty udržet alespoň na té jedenácté příčce, ale prostě to nešlo. Motorka byla dobrá v nájezdu do zatáček, kde jsem dokázal celkem slušně předjíždět na brzdy, ale výjezdy a rychlejší zatáčky byly doslova peklo. Propadal jsem se tedy startovním polem a stejně tak klesalo mé sebevědomí. V posledním kole jsem navíc ztratil další dvě pozice a definitivně přišel o body, co mě štve úplně nejvíc. Další víkend jedeme v Misanu, kde za to musíme vzít úplně jinak.“