Reklama

Jack Miller podepsal u KTM na 2 roky

Aktuálně devátý jezdec MS-MotoGP Jack Miller z Austrálie pojede dva roky u rakouské značky KTM, kde se 2014 stal v týmu Ajo KTM vicemistrem světa v Moto3 o pouhé dva body za Alexem Marquezem.

Jack Miller po roce 2014 přestoupil přímo do nejvyšší kubatury, tedy do MotoGP a vynechal tak prostřední kubaturu Moto2. Závodil jak za LCR-Honda, tak také v týmu Marc VDS Honda; také v satelitní stáji Pramac Ducati a nyní absolvuje druhou sezónu vedle Pecco Bagnaii v továrním týmu Lenovo-Ducati.

27-letý trojnásobný vítěz MotoGP «JackAss» vyhrál 2016 v Assenu (za deště) a 2021 v Jerezu a v Le Mans, s KTM RC16 tak bude absolvovat svou devátou a desátou sezónu MotoGP.

Miller nyní závodí ve své 8. sezóně v královské kubatuře MotoGP. Předtím 2014 vyhrál šest závodů Moto3, takže celkem má už na svém kontě devět vítězných závodů. «JackAss» získal celkem 27 pódiových umístění, za toho 17 v «premier class».

Jack Miller nahradí v továrním týmu Miguela Oliveiru, který odchází ke Gresinimu, kde čtyřnásobný portugalský vítěz MotoGP nahradí letošního trojnásobného triumfátora Eneu Bastianiniho.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama