Honda vyhrála v Suzuce

Honda ve složení Iker Lecuona, Tetsuta Nagashima a Takumi Takahashi vyhrála 43. ročník «Coca-Cola Suzuka 8 Hours» před Kawasaki a Suzuki. Tovární Yamaha, kterou reprezentoval tým YART (s Karlem Hanikou) obsadila až 7. místo.

Pro Hondu to bylo už 28. vítězství v tomto kultovním vytrvaleckém závodě, ovšem první od roku 2014. Druhá dnes skončila Kawasaki (Jonathan Rea, Alex Lowes a Leon Haslam), třetí pak Suzuki, ačkoliv dvojice Gregg Black a Kazuki Watanabe (Gino Rea se těžce zranil při tréninku) vystartovala do závodu až z 22. místa na roštu.

Ještě hodinu před koncem to vypadalo na pódiové umístění pro Haniku a spol., pak ale havaroval Marvin Fritz - kolidoval s motocyklem Yamaha týmu Akeno Speed (při předjíždění o kolo) a bylo po nadějích. Naštěstí byl na dráze Safety-Car a tak přes trest to znamenalo návrat do závodu a v cíli 7. místo.

F.C.C. TSR Honda si nadále drží šance na titul, když dnes obsadila 10. místo v sestavě Mike di Meglio a Josh Hook.

«Coca-Cola Suzuka 8 Hours» - výsledek 43. ročníku

1 Team HRC (Nagashima, T. Takahashi, Lecuona), Honda CBR1000 RR-RSP EWC 214 kol
2 Kawasaki Racing Team Suzuka 8H (Haslam, Lowes, J. Rea), Kawasaki ZX-10RR EWC + 1 kolo