GP Ulster: Čtyři vítězství pro Hutchinsona

Ian Hutchinson (Tyco BMW) nedal při letošním ročníku Ulster Grand Prix domácím jezdcům žádnou šanci a vyhrál celkem čtyři závody. Vše pak korunoval novým rekordem okruhu výkonem 215,795 km/h.

Ian Hutchinson byl králem letošního ročníku nejrychlejších motocyklových závodů světa Grand Prix Ulster. Brit, jenž se poprvé zapsal do historie silničních motocyklových závodů v roce 2010, kdy dokázal vyhrát během jednoho týdne pět závodu na Tourist Trophy a je tak ex aequo se závodní legendou Mikem Hailwoodem - oba mají 14 vítězství na TT, vyhrál při GP Ulster 2016 hned čtyřikrát. Ve druhém závodě Superbike pak Brit, slavící v den závodu 37. narozeniny, zajel neuvěřitelný rekord závodu průměrem 215,795 km/h.

Vítězství v prvním závodě Supersport si připsal 46letý Novozélanďan Bruce Anstey, který na tomto extrémně rychlém závodě dokázal vyhrát už po čtrnácté. Více vítězství při Grand Prix Ulster mají na svém kontě pouze Severní Ir Joey Dunlop (24) a Ian Lougher z Walesu (18).

Pro největšího favorita Michaela Dunlopa neprobíhal letošní ročník vůbec dle jeho přání. V závodě Superstock prohrál s Hutchinsonem o pouhých 0.261 sec., a v kubatuře Superbike skončil Severní Ir dvakrát třetí, když prohrál jak s Hutchinsonem, tak s Ansteyem.

Závod kubatury Ultra-Lightweight vyhrál zkušený lokalmatador Christian Elkin (Moto3-Honda). Dále se umístili Sam Wilson a Paul Robinson, a hned za Top-3 byl odmávnut na okruhu Dundrod Circuit syn ikony Road Racingu Joey Dunlop.

Výsledky GP Ulster 2016

Ulster Speed Promotions Ultra-Lightweight: 1. Christian Elkin - Moto3-Honda. 2. Sam Wilson. 3. Paul Robinson. 4. Gary Dunlop, 5. Nigel Moore - všichni Honda 125.

Ulster Speed Promotions Lightweight: 1. Neil Kernohan; 2. Davy Morgan - oba Honda; 3. Darryl Tweet; 4. Stephen Morrison - oba Kawasaki; 5 Paul Gartland - Yamaha;...9. Veronika Hankocyová - Kawasaki.

Maxwell Freight Servises Supertwin: 1. Daniel Cooper; 2. Derek Sheils; 3. James Cowton; 4. Paul Jordan; 5. Derek McGee - všichni Kawasaki;...10. Veronika Hankocyová - Kawasaki.

Whitemountain Centra Supersport 1. Bruce Anstey - Honda; 2. Ian Hutchinson - Yamaha; 3. Conor Cummins - Honda; 4. Dean Harrison - Kawasaki; 5. Dan Kneen - Yamaha.

Barron Transport Servises Supersport: 1. Ian Hutchinson; 2. William Dunlop - oba Yamaha; 3. Peter Hickman - Kawasaki; 4. Bruce Anstey; 5. Conor Cummins - oba Honda.

Lisburn & Catslereagh City Counsil Superstock: 1. Ian Hutchinson. 2. Michael Dunlop - oba BMW; 3. Dan Kneen - Yamaha; 4. Dean Harrison - Kawasaki; 5. Conor Cummins - Honda.

James Jamieson Construktion/McKinstry Skip Hire Superbike: 1. Ian Hutchinson - BMW; 2. Bruce Anstey - Honda; 3. Michael Dunlop - BMW; 4. Conor Cummins - Honda; 5. Dean Harrison - Kawasaki.

Around a Pound Superbike: 1. Ian Hutchinson - BMW. 2. Bruce Anstey - Honda; 3. Michael Dunlop - BMW; 4. Conor Cummins - Honda; 5. Dean Harrison - Kawasaki.