Foggia vyhrál a může pomýšlet i na titul

Sergio Garcia chyboval při Grand Prix San Marina, zatímco jeho týmový kolega z GASGAS Izan Guevara převzal vedení v pořadí mistrovství světa Moto3 na 3. místě. Vítězství v Misanu získal lokalmatador Dennis Foggia (Honda).

Jezdec Red Bull KTM Tech3 Deniz Öncü se po skvělém startu ujal vedení z Pole Position. Závod začal hůře pro lídra mistrovství světa Sergia Garciu, který startoval až ze 13. místa a hned v 1. zatáčce byl také vytlačen z trati. To bylo vyvoláno kontaktem mezi Stefanem Nepou a Adrianem Fernándezem. Garcia a Fernández jeli sice zkratkou, ale další penalizace nebyly, protože ztratili dost času.

Vítěz Spielbergu Ayumu Sasaki měl větší smůlu, jeho závod skončil už v prvním kole: tovární jezdec Husqvarny havaroval ve 4. zatáčce s Nicolou Carrarem. Místní hrdina Andrea Migno naopak uklouzl v 1. zatáčce na začátku třetího kola.

Garcia se zpočátku rychle posouval nahoru a byl již 7. za Öncüem, ale poté se na Öncüho dotáhl ve 14. zatáčce čtvrtého kola a ztratil několik míst. Ještě horší však bylo, že v dalším kole havaroval ve 4. zatáčce. Španěl pokračoval v závodě na konci pole. Později mu byla ukázána černá vlajka za to, že jel o kolo zpět uprostřed skupiny bojující o body a zjevně ignoroval modré vlajky.

Jeho týmový kolega z GASGAS Guevara naproti tomu vedl pole jezdců od druhého kola a získal si náskok několika desetin. Stíhací skupinu vedli jezdec Leopardu Honda Dennis Foggia, duo Aki Aja Dani Holgado a Jaume Masia a Polesetter Öncü. Devatenáctiletý Turek, který se po nehodě v tréninku potýkal s bolestí ramene, ztratil po dvou penalizacích kontakt a musel se nechat předjet Tatsuki Suzukim a Davidem Muñozem.

Foggia se poprvé ujal vedení v desátém kole, Guevara sice kontroval, ale Ital se poté usadil na prvním místě. Čtyřčlenná vedoucí skupina se vytvořila s Holgadem a Masiou, za nimi byla více než sekundová mezera.

Öncü se ale nevzdal a se Suzukim v závěsu znovu stahoval desetinu po desetině. V 15. z 23 kol našel Masia cestu přes svého týmového kolegu Holgada, o dvě kola později se nakrátko ujal vedení. Foggia ale kontroval, Top-3 svedli překrásný souboj, který stál za shlédnutí – a pět kol před koncem byl na řadě Öncü. Naopak Holgado a Suzuki už nebyli schopni bojovat o stupně vítězů.

Foggia vedl tři kola před koncem, ale dostal varování o překročení „traťových limitů“ - a musel se bránit útokům Guevary. Tovární jezdec GASGAS se však vzápětí po pár zatáčkách propadl zpět na čtvrté místo.

Foggia na prvním místě využil mnoho předjížděcích mezi Masiou, Öncü a Guevarou v posledním kole, vyhrál domácí závod. Masia si zajistil druhé místo v thrilleru, Guevara převzal vedení šampionátu v šampionátu třetím místem.