Fernandez potvrzen jako tester u Yamahy
- Publikovno: 17.12.2024
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Vzápětí potom, co Yamaha potvrdila Jacka Millera a Miguela Oliveiru jako stabilní jezdce MotoGP za tým Pramac Racing, tak byl také potvrzen definitivně Augusto Fernandez jako další testovací jezdec. Jsou u něho plánovány také starty s wild card, maximálně šest.
Už v létě 2024 bylo jasné, že Augusto Fernandez ztratí po dvou letech svou pozici jako stabilní pilot KTM a také se brzy ukázalo, že na něho nezbude ani pozice stabilního pilota M1.
Yamaha se totiž rozhodla pro variantu jistoty; obsadit tým Pramac Yamaha dvěma zkušenými piloty a vítězi závodů MotoGP: Jackem Millerem a Miguelem Oliveirou.
Na Fernandeze ale Yamaha nezapomněla: Stal se oficiálním testovacím pilotem Yamahy!, zvlášť když se neví, jak dlouho se ještě ze zranění zotavovat Cal Crutchlow. Mistr světa Moto2 z roku 2022 byl oficiálně potvrzen do role testovacího pilota těsně před vánocemi.
K 1. lednu 2025 opouští dosavadní pozici Lin Jarvis, místo něho nastoupí Ital Paolo Pavesio; Lin Jarvis zůstane jako poradce.
Pro testy v Sepangu (Shakedown se koná 31.1.-2.2) tak nastoupí Yamaha - pokud bude Brit Cal Crutchlow už zdráv - se šesti motocykly Yamaha M1, které budou testovat v Malajsii: Quartararo, Rins, Miller, Oliveira, Fernandez – a Crutchlow.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 17.12.2024
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- včera - Bude Can Öncü čtvrtým továrním pilotem Yamahy v WorldSBK?
- včera - Aprilia RS 125 GP 2025: replika závodního stroje
- včera - IRRC Chimay - Petr Najman novým lídrem
- 29.7. - Stefano Manzi továrním pilotem Yamahy v MS-Superbike
- 28.7. - Suzuki GSX-8T a GSX-8TT: neo-retro roadstery
- 27.7. - Další Toprakův vítězný hattrick
Další z rubriky
- 26.7. - MotoGP a GP Thajska v ohrožení? Okruh funguje jako uprchlický tábor.
- 24.7. - Předběžný kalendář Grand Prix 2026
- 21.7. - Tissot Grand Prix České republiky navštívilo celkem 219 544 fanoušků
- 20.7. - Marc Marquez vyhrál i v Brně
- 20.7. - Zranění Nakagamiho je hodně vážné
- 19.7. - Vítězem Sprintu dle očekávání Marc Marquez