Reklama

Enea Bastianini vynechá Misano, Indii a Japonsko

Ducati v pondělí pozdě večer informovala o zranění Enea Bastianiniho: Čtyřnásobný vítěz MotoGP a tovární pilot Ducati Lenovo Teamu má nyní po havárii v Barceloně za sebou úspěšnou operaci.

Enea Bastianini utrpěl v neděli v Montmeló zlomeninu vnitřního kotníku („malleolus medialis“) na levé noze a zlomeninu druhé záprstní kosti na levé ruce. V neděli večer odcestoval 25letý závodník zpět do Itálie s továrním týmem Ducati-Lenovo, kde byla operace naplánována na pondělí večer.

Nyní Ducati oznámila: Dvě operace na levém kotníku a na levé ruce úspěšně provedli prof. Catani a prof. Tarallo na poliklinice v Modeně. Enea bude moci brzy zahájit rehabilitaci.

Jeho nadcházející domácí Grand Prix v Misanu a dva zámořské závodní víkendy v Indii (24. září) a Japonsku (1. října) se jistě odehrají bez bronzového jezdce z mistrovství světa «premier class» 2022.

«Bestia» tak v letošní sezóně jako tovární jezdec Ducati nemá vůbec žádné štěstí, nejdříve si zlomil lopatku při první závodě Grand Prix v Portimau (do světa MotoGP se vrátil až při šestém závodě sezóny v Mugellu); a nyní přišlo toto zranění v Barceloně.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama