Ellis/Clement vyhráli v Mostě odvetu MS-Side

Úřadujícím mistrům světa, dvojici Todd Ellis/Emmanuelle Clement se podařila nedělní odveta a tento smíšený pár tak vyhrál v Mostě hlavní závod, když těsně před cílem předjel bratry Birchallovi.

Druhého závodu se pro technické problémy nezúčastnili dvojice Schwegler/Kopecky (D/CZ) a Archer/Christie (GB), takže na roštu bylo pouhých 15 tříkolových motocyklů.

Hned v prvním kole ze 17 plánovaných vzdala dvojice Bennie Streuer/Kevin Kölsch, ve 3. kole ztratil Rakušan Peter Kimeswenger svého českého spolujezdce Ondřeje Sedláčka, ten se ale vrátil na své místo a dvojice závod dokončila - jako poslední (10.).

Na čele bojovaly posádky Ben a Tom Birchallové a Todd Ellis s Emmanuelle Clement; s minimální ztrátou za nimi jezdilo trio ve složení Christie/Christie, Payne/Rousseau a Kershaw/Charlwood.

Čtyři kola mezi absolutní špičku patřil ještě Fin Pekka Päivärinta a jeho nizozemská spolujezdkyně Ilse de Haas, pak se ale ze stroje LCR Yamaha začalo kouřit.

Rovněž posádka Tim Reeves/Mark Wilkes (ARS Yamaha) musela tři kola před koncem své úsilí vzdát.

Úřadující mistři IDM Sattler/Schmidt byli odmávnuti v cíli jako šestí a jsou tak v šampionátu IDM stále neporažení.

Showdown v posledním kole mezi dvěma vedoucími páry bylo neuvěřitelné, ale férové. Několikrát se předjely a nakonec o pouhých 0.279 sekundy vyhrála britsko-francouzská smíšená dvojice. Top-5 posádek se v cíli vešlo do 2 sekund, tak těsné to byly souboje.