Dvoudenní test Moto3 v Portimao

Jezdec týmu CFMOTO Aspar David Alonso byl nejrychlejší během dvoudenního soukromého testu Moto3 na portugalském okruhu Autódromo Internacional do Algarve v Portimãu před Nizozemcem Collinem Veijerem a Britem Scottem Ogdenem.

Poté, co se první den vyznačoval proměnlivým počasím, nebyl pátek o moc jiný, i když jezdci Moto3 měli více štěstí na své straně během tohoto druhého a posledního dne. První ze čtyř tréninků odstartoval v pátek ráno na mokré trati. Trať však během session vyschla a slicky se na konci ještě daly použít. Další tři tréninky se také jely na suché trati, zatímco mezi jednotlivými tréninky stále trochu mrholilo, zkrátka portugalští bohové počasí byli tento den k jezdcům Moto3 docela laskaví.

Stejně jako v prvním dni byl nejrychlejší David Alsonso a druhý den dokončil s nejrychlejším časem na kolo 1'46,690. Collin Veijer dokázal zlepšit svůj nejrychlejší čas na kolo prvního dne, když nakonec zajel kolo 1'47,557. Scott Ogden zaznamenal čas ve třetím kole dne, následovaný Ivanem Ortolou a Veijerovým novým týmovým kolegou Tatsuki Suzuki.

Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromý test, nebudou zveřejněny žádné oficiální časové seznamy.

Výsledek test Moto3 - Portimao (22. - 23. února)