Ducati na Red Bull Ringu stále neporažena: Letos vyhrál Dovizioso, 14. Abraham

Neuvěřitelně dramatický závěr závodu královské kubatury viděli diváci na Red Bull Ringu v rakouském Spielbergu. O něj se postarali lídr šampionátu Marc Marquez a po dnešku už trojnásobný letošní vítěz Andrea Dovizioso. Karel Abraham bral sice 2 body za 14. místo, ale...

Stupně vítězů doplnil ve druhé polovině závodu «NeroGiardini Motorrad Grand Prix von Österreich» velmi rychlý Dani Pedrosa. Čtvrtý byl klasifikován Jorge Lorenzo a Top-5 dokompletoval dnes nejlepší jezdec s motocyklem Yamaha (i když satelitním) Johann Zarco. Šestý byl odmávnut Maverick Vinales a teprve na sedmém místě Valentino Rossi, který ve druhé polovině nebyl schopen akceptovat tempo prvních šesti pilotů. Alvaro Bautista obdržel 8 bodů za 8. místo, elitní desítku dokompletovali ještě Loris Baz a především testovací pilot KTM Mika Kallio.

Velmi dobře si vedl Karel Abraham, který bohužel v posledním kole ale ztratil dvě místa (prasklá zadní pneumatika) a nakonec se z 12. místa propadl až na P14 (a byl hrozně rád, že vůbec do cíle vlastně dojel), když před ním dojeli ještě Andrea Iannone, a předjeli ho ještě Scott Redding a Aleix Espargaro, Top-15 dokompletoval Cal Crutchlow.

Zatímco Jack Miller havaroval a Danilo Petrucci měl problémy s olejovou pumpou, tak Jonas Folger zajel do svého boxu kvůli nefungující brzdě a vzdal i tovární jezdec KTM Pol Espargaró.