Dani Holdago vyhrál a je lídrem šampionátu

Překrásný a napínavý závod kubatury Moto3 v Portimao se skončil nakonec vítězstvím Daniho Holgada, který vyhrál těsně před José Antoniem Ruedou a Ivanem Ortolou.

José Antonio Rueda odstartoval z pole position jako ze snu. Mladý jezdec KTM Ajo byl ale opět velmi rychle dojet.

Yamanaka a Piqueras společně havarovali už v prvním kole. O chvíli později na stejném místě spadl i nováček Luca Lunetta.

Čtyři kola před koncem se vedení opět mění. Tentokrát je to Dani Holgado, kdo přebírá vedoucí pozici. Na začátku předposledního kola se začíná závodit hodně tvrdě a to dokonce na lokty.

Dani Holgado odolává tvrdým, ale neustálým útokům José Antonia Ruedy. Jezdec GASGAS získává vítězství a také vedení v šampionátu pro tým Hérve Poncherala.

Před stupni vítězů se uskutečňuje velké rodinné setkání KTM. První stroj, který nebyl postaven v Munderfingu, dojel do cíle na 10. místě.

23. Lunetta, Honda, + 1:25,79

Stav šampionátu Moto3: 1. Holgado 45 bodů. 2. Alonso 38. 3. Ortolá 23. 4. Veijer 22. 5. Rueda 20. 6. Kelso 19. 7. Nepa 19. 8. Furusato 16. 9. Rossi 13. 10. Esteban 13. 11. Suzuki 12. 12. Roulstone 11. 13. Muñoz 7. 14. Fernández 6. 15. Piqueras 4. 16. Bertelle 4. 17. Ogden 4. 18. Carraro 2. 19. Perez 2. 20. Lunetta 1.