Reklama

Další jezdec u Pederciniho: Čech Oliver König

Jezdecké změny v superbikovém týmu Outdo TPR Pedercini Kawasaki nemají konce ani při finále letošního šampionátu MS-Superbike v Indonésii. Nyní dostane šanci i český jezdec Oliver König.

V týmu Lucia Pederciniho se letos postupně vystřídali následující jezdci: Jako stabilní pilot na první motocykl ZX-10RR týmu Outdo TPR Pedercini Kawasaki byl angažován Belgičan Loris Cresson a postupně si v tomto italském rodinném týmu zazávodili tito piloti: Naposled to byli na okruhu San Juan Villium dva domácí Argentinci Luciano Ribodino a Marco Solorza. Před nimi jezdil hodně dlouho druhý Pederciniho motocykl Ital Samuele Cavalieri - ten ale nebyl schopen dostát svým peněžním závazkům pro tento tým a tak byl celkem pochopitelně během sezóny 2021 uvolněn a nahrazen movitějšími kolegy - a dále to byli Luke Mossey, v Mostě a v Navaře řídil tento druhý motocykl týmu Outdo TPR Pedercini Kawasaki Jayson Uribe, v Barceloně, Jerezu a v Portimão to potom byl Lachlan Epis.

S výjimkou Mosseyho, ale ani jeden z výše jmenovaných pilotů v šampionátu nebodoval.

Nyní tedy dostane šanci Čech Oliver König. Vzhledem k tomu, že na okruhu Mandalika International Street Circuit, kde se koná finále letošní sezóny MS-Superbike, nebude tak početná konkurence, tak je naděje na umístění v Top-15, tedy na bodovaných místech, docela reálná.

Pražský Oliver König pojede v Indonésii jako týmový kolega Lorise Cressona a bude tak už 8. pilotem! tohoto italského týmu v letošní sezóně.

19-letý König bude v historii šampionátu už 16. Čechem, který se postaví na start «premier class» světového šampionátu motocyklů, co nejvíce podobných těm sériovým.

Pro Königa to ale nebude žádný skok do «studené vody», neboť Oliver má za sebou pódium s motocyklem o objemu 1000 ccm z Mostu v 6hodinovce Endurance.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama