Reklama

Bulega z Moto2 do WSS

V paddocku šampionátu Supersport zavládla po vyhlášení nových limitů objemu motocyklů od roku 2022 atmosféra velké revoluce. Začínají přicházet první důležitá oznámení, včetně vstupu důležitých týmů, které se zúčastní od příštího roku šampionátu střední kubatury.

Tak přichází třeba Aruba do WorldSSP od roku 2022, kapitánem týmu je 22-letý Nicolò Bulega. Přijetí Panigale 955 v kategorii vedlo tým Ducati Aruba k vytvoření nové struktury vytvářející rozhodně fascinující scénář.

Ten letos závodil za Team Federal Oil Gresini v Moto2, aktuálně je s hubenými 12 body až na 26. místě. V cirkuse Grand Prix závodí tento Ital od roku 2015, v Grand Prix se mu nejvíce dařilo 2016, kdy sezónu v Moto3 ukončil celkově na P7.

Vedle Itala by mohl jezdit Oliver Bayliss, Troyův syn, který v současné době závodí v ASBK.

Až čtyři týmy mají zájem o závodění v prostřední kubatuře šampionátu motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým; s motocyklem Panigale V2 955.

Kromě továrního Aruba Ducati Corse se dvěma jezdci by chtěly tyto stroje minimálně s jedním jezdcem využít také Barni, Motorcorsa a CM.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama