BSB-Superbike v Oulton Park

Britský superbikový seriál BSB - tedy British Superbikes - pokračoval v neděli a v pondělí druhým závodním víkendem, dějištěm byl okruh Oulton Park. Mužem #1 byl potom jednoznačně Bradley Ray.

V Qualifying na okruhu Oulton Park se prosadil Kyle Ryde (Yamaha), za ním se umístili Josh Brookes (Ducati) a Luke Mossey (Honda).

První závod se konal v neděli odpoledne a na 4,7 km dlouhém okruhu se prosadil Bradley Ray po 11 kolech s náskokem 2,7 sekundy proti Rorymu Skinnerovi. Stupně vítězů dokompletoval týmový kolega Raye Polesetter Ryde, zatímco Josh Brookes a TT-Star Peter Hickman dokompletovali Top-5.

Jelikož ve Velké Británii bylo v pondělí sváteční volno místo «Prvního máje», tak se oba hlavní závody v Oulton Parku konaly až v pondělí. Ray vyhrál i první pondělní závod, ovšem v tom druhém podlehl nečekaně silnému Lee Jacksonovi na Kawasaki. 24-letý Brit vyhrál s náskokem 2,9 sec. Leon Haslam získal své první pódiové umístění od comebacku v BSB.

Třetí závod se stal trumfem Lee Jacksona. Jezdec s motocyklem Kawasaki měl v cíli náskok 2,9 sekundy na Tommyho Bridewella (Ducati), třetí se umístil Bradley Ray, Top-5 dokompletovali Rory Skinner a Haslam. Ani tentokrát se do Top-10 nedostal mistr světa WorldSBK z roku 2013 Tom Sykes.

V šampionátu nyní vede Ray před Glennem Irwinem (Honda), který se v Oulton Parku nedostal mezi nejlepší ani v jednom závodě. Třetí je Rory Skinner, Kyle Ryde pak čtvrtý. Leon Haslam je hodně vzadu (13.), Tom Sykes ještě za ním (14.).