Reklama

Blíží se start sezóny MotoGP

Za tři týdny začne v Portimão prvním závodním víkendem letošní sezóna MotoGP, někteří testovací jezdci MotoGP budou už od zítřka sedět na svých motocyklech v Jerezu. Přinášíme přehled všech testů pilotů MotoGP a kubatur Moto2- a Moto3-,

Dva a půl týdne už uplynulo od testu v Sepangu (nejlepší čas tam zajel Luca Marini) a start sezóny 2023 se přiblížil. MS MotoGP 2023 začne 24. až 26. března v Portimão, díky přidanému závodu SprintRace je možno maximálně získat 37 bodů za jednu sobotu a neděli. Ještě předtím se ale v portugalském Algarve budou konat od 11. do 12. března dvoudenní testy IRTA.

Kvůli přípravě na poslední a tedy hodně důležitý test se testovací týmy Aprilie, KTM a Hondy s jezdci Lorenzem Savadorim, Danim Pedrosou a Stefanem Bradlem už od pátku do neděle představí v Jerezu.

Jen připomínám: Ještě před začátkem musí být motory homologovány na celou sezónu, stejně jako první aerodynamický balíček (jeden update je ještě během sezóny dovoleno změnit).

Jen pro upřesnění přinášíme seznam tří okruhů, které si továrny vybraly na sezónu 2023:

Ducati: Jerez, Misano, Mugello
Yamaha: Jerez, Mugello, Motegi
Aprilia: Jerez, Misano, Valencia
KTM: Jerez, Misano, Valencia
Honda: Jerez, Misano, Motegi

Okruh Circuito de Jerez-Ángel Nieto hraje ovšem důležitou roli v testovacím kalendáři ostatních kubatur: Piloti MotoE - 2023 poprvé na jednotných motocyklech Ducati - zde budou testovat od pondělí do středy.

9. a 10. března se na jihu Španělska představí všechny týmy Moto3, jezdci Moto2 pak 14. a 15. března, rovněž v Jerezu.

Následovat bude oficiální test IRTA obou slabších objemových kubatur od 17. do 19. března na okruhu «Autódromo Internacional do Algarve» v Portimão, tedy týden před zahájením Mistrovství světa.

Druhý test MotoE se bude konat teprve 4. a 5. dubna na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya, neboť elektrické motocykly začnou závodit teprve v polovině května.

Další testy MotoGP 2023:
11. a 12. března: Portimão-test

01. května: Jerez po GP Španělska
11. září: Misano po GP San Marino

Testy Moto2 2023:
14. a 15. března: privátní test Jerez
17. a 19. března: IRTA-Test Portimão

02. května: Jerez po GP Španělska
07. srpna: Silverstone po GP Velké Británie

Testy Moto3 2023:
09. a 10. března: privátní test Jerez
17.a 19. března: IRTA-Test Portimão

02. května: Jerez po GP Španělska
07. srpna: Silverstone po GP Velké Británie

Testy MotoE 2023:
06. až 08. března: Jerez/Španělsko
03. až 05. dubna: Catalunya/ŠpanělskoLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama