Bautistův vítězný hattrick, 23. König

Druhý - nedělní - závod v Jerezu byl velmi napínavý až do samotného konce. Na cílové rovince byl rychlejším Toprak Razgatlioglu (Yamaha), ale vítězem byl prohlášen kvůli vyjetí tureckého jezdce z tratě Álvaro Bautista (Ducati), Domi Aegerter pak doplnil podium.

Tým Aruba.it Ducati nastoupil ve žlutém designu, letos už podruhé, stejně jako v Misanu. Na startu chyběl po crashi v Superpole-Race Alex Lowes (Kawasaki).

Rea vedl ze začátku, ovšem v 5. kole havaroval, zvedl se ale a ve svém posledním závodě na motocyklu Kawasaki - odchází k Yamaze - dojel do cíle jako 17.

Vpředu bojovali Bautista a Toprak Razgatlioglu (Yamaha) - mnohokrát se předjeli - o vítězství, přičemž Turek jel dnes svůj poslední závod s motocyklem Yamaha - přestupuje k BMW. Jako třetí byl v cíli klasifikován opět Dominique Aegerter.

S náskokem několika centimetrů projel cílem jako první Turek, ale protože v T13 neudržel Track-Limit, tak byl vítězem prohlášen Bautista. Jako šestý v cíli si zajistil Michael Rinaldi celkově umístění v Top-5, neboť Bassani obsadil až 11. místo.

Sedmým místem v cíli se rozloučil Philipp Öttl se svým týmem Ducati-Team Go Eleven, kde musel na rok 2024 uvolnit místo pro ex-pilota MotoGP Andreu Iannoneho.

Nejlepším jezdcem BMW byl Scott Redding – osmý v cíli, nejlepší Hondu pilotoval Xavi Vierge na P13. v cíli. Oliver König byl klasifikován na P23, jako poslední. Doufejme, že to nebyl jeho poslední závod v tomto šampionátu.