ASBK: Dvě přerušení a Jack Miller jednou třetí

Finále australského šampionátu Superbike na okruhu «The Bend Motorsports Park» se jako host zúčastnil také tovární pilot Ducati z MotoGP Jack Miller.

S velkým zájmem byl dnes v 11.15 hodin místního času odstartován na novém australském okruhu «The Bend Motorsports Park» (od roku 2026 by se zde měla konat Grand Prix Austrálie) závod šampionátu ASBK s účastí Jacka Millera (26).

Miller startoval vedle Polesettera Wayneho Maxwella z druhé startovní pozice, ovšem hned už v prvním závodě došlo k přerušení v 7. kole na jednom crashi, když závod byl odstartován s 15 minutovým zpožděním. V tu dobu se nacházel Miller na P2 za Wayne Maxwellem, zatímco Cru Halliday zajel za 1:51.598 min nejrychlejší kolo závodu (rekord okruhu drží Maxwell výkonem 1:51.192 min. - 5. května 2021). Po přerušení se potom konal SprintRace na tři kola. Jack Miller (Ducati) ho nedokončil, když ho sestřelil Aiden Wagner.

Ve druhém závodě se podařilo zajet Wayne Maxwellovi výkonem 1:50.972 min zajet nejrychlejší kolo, přičemž závod musel být přerušen hned po startu, neboť v T1 a T3 havarovali čtyři ze 16 účastníků: Hook, Falzon, Cooper a bývalý Red Bull-Rookie a jezdec MS-Moto3 Arthur Sissis; byli transportováni na ošetření a po re-startu se jelo na pouhých deset kol. Host Jack Miller byl v cíli odmávnut jako třetí. se ztrátou pouhých 5,8 sec na vítěze.