Alpe Adria Motorcycle Championship pokračoval v Itáliii

Okruh Cremona Circuit dlouhý 3.700 m v Itálii byl dějištěm druhého letošního závodu šampionátu «Alpe Adria Motorcycle Championship». Pouze několik Čechů vážilo dalekou cestu, ale zato byli v početné konkurenci - především ze strany domácích Italů - hodně úspěšní.

V «premier class» Alpe Adria 1000 Open/STK vyhrál v sobotu Luca Savadori (Ducati) časem 17:16.577, druhý byl ale odmávnut Michal Prášek (BMW; + 9.442 sec.) a jako čtvrtý Michal Filla (Ducati; (Ducati; +12.126 sec.). Ladislav Chmelík (Yamaha) obsadil 9. místo.

Ital Luca Savadori zopakoval své vítězství i v neděli, druhý dojel Michal Filla (+11,614) a třetí Michal Prášek (+12,036). Ladislav Chmelík byl odmávnut na P11.

Filip Juránek (Kawasaki) vyhrál nedělní závod Supersport300.

V závodě kubatury 600 Open/STK skončil v sobotu Vojtěch Schwarz na P11, v neděli pak obsadil P12.