Reklama

BMW CE 04 Vagabund Moto Concept: elektrický skútr se surfovacím prknem

U bavorského výrobce jsou u úpravců motocyklů oblíbené dva modely, cruiser R 18 a nekapotované R nineT. To rakouský Vagabund Moto se rozhodli jít jinou cestou a vytvořili zajímavý projekt městského skútru postaveného na základech elektrického CE 04. Jeho jedinečnost ještě podtrhli surfovacím prknem, které mu přidali do výbavy.

Tento výjimečný projekt vznikl ve spolupráci s BMW Motorrad Austria ze Salcburku a společností Vagabund Moto GmbH ze Štýrského Hradce, který se zaměřuje na individuální úpravy motocyklů. Stavba BMW CE 04 Vagabund Moto Concept je stylový a multifunkční elektrický skútr postavený na základě modelu BMW CE 04 a je navržený zejména pro městské použití.

1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (3)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (4)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (5)

„Mobilitu budoucnosti si každý definuje po svém. S BMW CE 04 Vagabund Moto Concept nyní představujeme naši vlastní představu stylového a multifunkčního městského e-skútru, který ukazuje, že potřeby mobility jsou stejně individuální jako osobnost každého člověka. Nevynalezli jsme kolo, ale na jeho funkci jsme se podívali novým pohledem. Říkáme tomu čerpání ze synergie mezi funkčností a estetikou způsobem, který je vhodný pro každodenní použití,“ vysvětluje Paul Brauchart, zakladatel a jednatel společnosti Vagabund Moto GmbH, filozofii konceptu BMW CE 04 Vagabund Moto.

Velmi povedené je barevné provedení v bílé, tmavě zelené, béžové a černé barvě, ale také různé funkční prvky vytvořené v designovém stylu a zaměřené na mladou cílovou skupinu. Například přátelský smajlík na náboji předního kola, který se objevuje také na krytkách směrových světel. Veškerá technická výbava elektroskútru zůstala beze změny, jako je maximální výkon 31 kW (42 k), dynamické zrychlení z 0 na 50 km/h za 2,6 s, dojezd 130 km (podle WMTC) a doba nabíjení s příplatkovou rychlonabíječkou z 0 na 80 % za 65 minut.

1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (6)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (2)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (7)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (8)

„Při tomto projektu individualizace pro nás bylo velmi důležité zdůraznit obrovskou variabilitu BMW CE 04. Mělo se jednat o stroj, který osloví zejména mladé, sportovně založené lidi pohybující se v městském prostředí, ale přitom je vhodný pro každý typ zákazníka. Svěží, moderní design CE 04 je v souladu zejména s jeho aspirací na sportovní životní styl,“ dodává Oliver Balzer, šéf BMW Motorrad Austria.

V souladu s mottem „Action meets Fashion“ dostalo BMW CE 04 Vagabund Moto Concept do výbavy funkční zadní kufr, který doplňuje standardní úložný prostor, ale připraveno je též surfovací prkno s integrovaným transportním systémem – nezáleží na tom, zda se s ním jede k moři nebo k nejbližšímu jezeru. „Surfovací prkno není jen sportovní náčiní: je to také metafora udržitelného městského životního stylu. BMW CE 04 Vagabund Moto Concept v sobě spojuje práci, volný čas a individualitu, ukazuje, že mezi žádnou z těchto oblastí nemusí být rozpor,“ uzavírá Oliver Balzer.

1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (1)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (10)1 BMW CE 04 Vagabund Moto Concept (9)

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama