Reklama

Zlatá řídítka 2022: zvolte nejlepšího motocyklového závodníka

Až do 16. dubna můžete hlasovat o nejlepším motocyklovém závodníkovi roku 2022. Novinkou pro letošní rok je rozdělení kategorie Zlatá řídítka na dva segmenty a to „Okruhy“ a Offroad."

Anketa o Zlatá řídítka se vyhlašuje od roku 2006 a je součástí ankety Zlatý volant, kde porota složená z motoristických a sportovních novinářů nominuje nejlepší české jezdce. Anketa Zlatý Volant je nejstarší českou motoristickou anketou a existuje již od roku 1976. V minulém roce ocenění Světová osobnost motorsportu převzal dvojnásobný mistr světa F1 a vítěz z Indy 500 brazilský jezdec Emerson Fittipaldi a zařadil se tak po bok dalších slavných jezdců, jako Michael Schumacher, Mika Hakkinen, David Coulthard, kteří cenu převzali v minulosti.

Letos cenu Světová osobnost motoristického sportu převezme norský rallyový jezdec John Haugland, u nás známý především svým dlouholetým angažmá v továrním týmu Škoda. Značce Škoda byl věrný takřka celou závodní kariéru a ve své kategorii pro ni dokázal vybojovat vítězství v mnoha závodech mistrovství světa.

salac box argentina1 Oliver Konig Most sobota 2021 (3)1 Krajcovic MS Flattrack 2022 (2)

O českém vítězi 46. ročníku Zlatého volantu a vítězi Zlatých řídítek rozhodne společné hlasování veřejnosti a odborné poroty. Hlasy od veřejnosti budou mít váhu 50 % a zbývajících 50 % bude mít ve svých rukou odborná porota. Zapojit do hlasování se můžete prostřednictvím online formuláře na webu www.zlatyvolant.cz, kde bude probíhat do 16. dubna. Pro vylosované hlasující z řad veřejnosti věnovala společnost Autodrom Most vstupenky na mistrovství světa superbiků, které se na mosteckém okruhu pojede 28. – 30. července, a vstupenky na mistrovství Evropy Czech Truck Prix, které se bude konat 25. – 27. srpna.

Součástí hlasování je i anketa Talent roku a Zlaté oko, která odmění nejlepší motoristický snímek letošního roku. Organizátoři samozřejmě nezapomínají ani na ženy, a nejlepší závodnice opět získá Cenu Elišky Junkové. Novinkou oproti minulým ročníkům je rozdělení kategorií Zlatý volant a Zlatá řídítka na kategorie „Okruhy a vrchy“ a „Offroad“, resp. „Okruhy“ a „Offroad“. Stejně jako minulé roky nechybí ani „divoká karta“, díky které může každý hlasující dodatečně nominovat i vlastního favorita.

Jména nejlepších jezdců za rok 2022 pak budou oznámena během slavnostního galavečera, který se uskuteční16. května v Letenském zámečku v Praze.

Nominovaní v anketě ZLATÁ ŘÍDÍTKA 2022 jsou:

OKRUHY

Karel Hanika (okruhy)
Oliver König (okruhy)
Filip Salač (okruhy)
Ondřej Vostatek (okruhy)
Michal Prášek (okruhy)
Michal Filla (okruhy)
Filip Juránek (okruhy)
Karel Pešek (okruhy)
Vojtěch Schwartz (okruhy)
Filip Novotný (okruhy)
Petr Svoboda (okruhy)
Marek Červený (Road racing)
Petr Najman (Road racing)
Kamil Holán (Road racing)

OFFROAD
Jiří Matějec (MX)
Jakub Terešák (MX)
Dušan Drdaj (MX)
Tadeáš Bubeník (MX)
Ondřej Čermák (MX)
Jan Brhel (MX)
Filip Podmol (FMX)
Václav Milík (plochá dráha)
Eduard Krčmář (plochá dráha)
Petr Chlupáč (plochá dráha)
Jan Kvěch (plochá dráha)
Kryštof Kouble (enduro)
Martin Michek(dálkové)
Jan Brabec (dálkové)
Milan Engel (dálkové)
Zdeněk Tůma (dálkové)
David Fabián (trial)
Martin Matějíček (trial)
Martin Křoustek (trial)
Ervín Krajčovič (flat)

Svému favoritovi můžete dát hlas na tomto odkazu.

Zdroj: TZ Zlatý volantLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama