Reklama

Caravaning Brno 2023: letošní veletrh o cestování bude rekordní!

Karavaning má v Česku jednu z nejdelších tradic v Evropě, vždyť počátky prvních karavanových klubů a velkých kempů sahají až do 60. let! Opravdový boom karavaningu v tom západním střihu ale u nás přišel po roce 2000 – od té doby u nás obytných vozidel každoročně přibývá. Nejvíce vidět byli karavanisté během covidu, kdy se celá země do karavaningu zbláznila úplně.

Ani po konci pandemie ale zájem o karavaning v celé Evropě neklesá. Prodeje se vrátily do normálu, ale obytných aut a karavanů na českých silnicích neustále přibývá a letošní rok je z tohoto pohledu třetím nejlepším v historii!

Nejvíc karavanů na jednom místě uvidíte v Brně

Nelze se proto divit, že rekordy letos překoná i jubilejní 20. ročník veletrhu Caravaning Brno, kam každoročně vyráží všichni, kteří to s cestováním na čtyřech kolech myslí vážně. Nikde jinde totiž v Česku neuvidíte tolik obytných vozů, kempingových doplňků a tipů na cestování pohromadě jako tady.

1  Caravaning Brno 2023 (2)1 Caravaning Brno 2023 (4)

I proto mohou letos návštěvníci veletrhu očekávat rekordní tři pavilony věnované výhradně obytným vozidlům a cestování s nimi. Úplně poprvé se veletrh rozšíří i do pavilonu G1, kde se pod názvem Adventure Hall budou prezentovat vozidla a značky určené dobrodružnějším cestovatelům a milovníkům expedičního a off-road cestování. Nejen díky tomuto kroku pořadatelé očekávají v letošním ročníku až 25 000 návštěvníků.

Návštěvníci se letos po areálu brněnského výstaviště pořádně nachodí – čekat na ně totiž bude rekordních dvacet tisíc metrů čtverečních výstavní plochy a více než stovka vystavovatelů. V největším pavilonu P budou situovány tradiční známé značky obytných vozů a karavanů nejrůznějších typů a velikostí, nejvíce novinek na sezónu 2024, ale také kempingové doplňky, kempy a turistické destinace. Pavilon F bude opět hostit vozy z prémiového segmentu určené pro nejnáročnější zákazníky.

Nově přidaný pavilon G1 pak bude základnou všech dobrodruhů, kteří zde pod názvem „Adventure Hall“ najdou minikaravany, střešní stany, kempingové vestavby, či expediční a off-road vozidla – samozřejmě vždy v kempingové úpravě. Pro zájemce o starší vozidla bude k dispozici na venkovní ploše také oblíbený velký bazar karavanů.

Přijede i Fotr na tripu

Na nadšence čekají dokonce dva nezávislé doprovodné programy plné přednášek, rad, cestopisů a besed s cestovateli i staviteli expedičních speciálů. A s přednáškou a autogramiádou zde zavítá také oblíbený Pepa Vrtal alias Fotr na tripu.

1  Caravaning Brno 2023 (1)

Caravan Park pro návštěvníky ve vlastních karavanech

Hosté, kteří na veletrh zavítají ve vlastních obytných vozech a budou chtít zůstat přes noc, mohou i letos využít karavanového stání Caravan Park, které bude k dispozici na volné ploše přímo uvnitř areálu výstaviště. K dispozici zde budou mít nejen elektrickou přípojku, ale také plnohodnotné servisní místo s pitnou vodou a výlevkami pro odpadní vodu i chemickou toaletu.

Základní informace

Veletrh Caravaning Brno probíhá od 2. do 5. listopadu 2023. Otevřeno je vždy od 9 do 18 hodin (poslední den do 16 hodin) a vstupenky lze koupit předem za zvýhodněnou cenu (základní vstupné stojí 150,- Kč) na stránkách veletrhu.

Více informací a aktuality o veletrhu najdete na oficiálním webu www.caravaning-brno.cz.

Zdroj: Veletrhy Brno a.s.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama