Reklama

Dunlop RoadSmart IV: sportovně turistické obutí

Dunlop představuje čtvrtou generaci pneumatik Roadsmart, o které prohlašují, že je to nejvšestrannější sportovně turistická pneumatika, jakou kdy vyrobili. Je ovladatelná, stabilní a přilnavá za všech povětrnostních podmínek, ať už jedete na dovolenou nebo do práce.

Segment sportovně turistických motorek získává na rozmanitosti, protože jednotlivé typy motocyklů se v něm nyní různě překrývají. Cestovní naháči, crossoverové modely, silniční cestovní endura, hyper-naháči i tradiční sportovně turistické motocykly, ty všechny se nacházejí v dezénové gesci pneumatik Roadsmart IV.

Dunlop využil rozšiřování tohoto segmentu jako příležitost k vytvoření úplně nové generace pneumatik RoadSmart., které by vyhovovaly potřebám silničních jízd turistického charakteru, dojíždění do práce i rychlých víkendových vyjížděk. Jejich vývoj se řídil poznatky průzkumu, který Dunlop provedl mezi jezdci. Zjistil při něm, že požadují pneumatiky s vyvážením užitných vlastností na suché vozovce a vysoké přilnavosti za mokra, neutrální a stabilní ovladatelností a stále stejnými vlastnostmi i po překonání několika tisíc kilometrů.

1 Dunlop Roadsmart IV (1)1 Dunlop Roadsmart IV (2)1 Dunlop Roadsmart IV (3)

Dunlop RoadSmart IV byly vyvinuty tak, aby se hodily pro 17 z 20 nejprodávanějších motocyklů v Evropě. Vývojový tým pracoval na tom, aby vytvořil všestranné pneumatiky, které budou vyhovovat jak silničním uživatelům cestovních endur jako je BMW R1250GS, tak crossoverů jako Yamaha Tracer, roadsterů jako Yamaha MT nebo Kawasaki Z nebo větších cestovních motorek.

V nejoblíbenějších rozměrech (120/70ZR17 vpředu, 180/55ZR17 a 190/55ZR17 vzadu) vytvořil Dunlop dvě různé verze RoadSmart IV. Varianta SP je optimalizována pro lehčí a sportovnější silniční stroje, zatímco varianta GT je vyladěna tak, aby řidičům zajistila lepší ovladatelnost větších cestovních motorek.   Všechny varianty pneumatik RoadSmart IV obsahují balíček patentovaných technologií Dunlop v čele s inovativní směsí s obsahem čtyř zcela nových pryskyřic zvyšujících přilnavost a využitím technologie bezešvého pásu v hlavních rozměrech. RoadSmart IV zaujímají v nabídce značky Dunlop pozici ještě nad pneumatikami RoadSmart III, které vítězily v různých testech. Výsledky všech těchto testů potvrdily platnost sloganu Stronger for longer a zaměření na kilometrový proběh a životnost pneumatik, které dále pokračuje s pneumatikami Roadsmart IV. S celkem 21 rozměry a 24 katalogovými čísly rozšiřují RoadSmart IV ucelenou řadu sportovně turistických pneumatik RoadSmart společnosti Dunlop na více než 40 rozměrů pokrývajících více než 700 různých modelů motorek a 97 % segmentu radiálních pneumatik.

Zdroj: TZ DunlopLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama