Reklama

Bridgestone Battlecross X31: motokrosová pneumatika

Bridgestone představil novinku ve světě motokrosových pneumatik. Model Battlecross X31 je stavěn do všech náročných terénů, kde umožní jezdcům přidat plyn, kdykoliv jej potřebují. Poskytuje jim trakci a adhezi při vyšších rychlostech, aniž by přišli o stabilitu a to v jakýchkoliv provozních podmínkách.

Nová pneumatika Bridgestone Battlecross X31 používá technologii Bridgestone Castle Block u bloků v ramenní oblasti přední pneumatiky a u všech bloků zadní pneumatiky. Její doplňkové konvexní bloky, vyčnívající z konvenčních bloků, optimalizují trakci díky maximálnímu hranovému efektu. Technologie Castle Block navíc zintenzivňuje tlak na styčnou plochu. Výsledkem jsou kromě pocitu jistoty na kluzkém povrchu a vyšší úrovně adheze také konzistentní provozní vlastnosti při častých změnách povrchu. Maximální hranový efekt zvyšuje adhezi při průjezdu zatáčkou a trakci v různých druzích terénu.

1 Bridgestone Battlecross X31 (1)1 Bridgestone Battlecross X31 (2)1 Bridgestone Battlecross X31 (3)

Trakci pneumatiky Bridgestone Battlecross X31 zlepšuje také nový dezén běhounu s asymetricky uspořádanými bloky na zadní pneumatice. Menší podíl bloků na styčné ploše rozšiřuje rozsah optimálních provozních podmínek. Nově definovanými rozměry a optimalizovaným rozmístěním speciálních hran mezi bloky dezénu se zvětšila styčná plocha, zlepšila se charakteristika záběru pneumatiky na sypkém povrchu a zvýšila se adheze a trakce. Výsledná nižší tuhost běhounu navíc přispívá k vyšší stabilitě. Dalším novým prvkem jsou chladicí žebra na bočnici pneumatiky. Výčnělky na bočnici vytvářejí vzduchové turbulence, které účinněji ochlazují povrch pneumatiky. Tím se zpomaluje degradace provozních vlastností pneumatiky, která tak může podávat konzistentní výkony po celou dobu své životnosti.

Bridgestone bude nabízet svou nejnovější motokrosovou pneumatiku v šesti rozměrech od prvního čtvrtletí roku 2022.

Zdroj: BridgestoneLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama