Reklama

Norton překonal rekord v Bonneville Salt Falts

Norton 961 Commando SE zlomil pozemní rychlostní rekord na solné pláni v Bonneville. V pondělí 30. 8. 2010 byl zapsán záznam do knihy rekordů o průměrné maximální rychlosti 129,191 mil/h (207,913 km/h).

Norton letos oficiálně vstoupil do rychlostních zkoušek ve třídě Production Push-Rod do 1000 ccm. O překonání starého rekordu se zasloužil známý motocyklový novinář a publicista Alan Cathcart. Předchozí rekord byl v této třídě stanoven v loňském roce v hodnotě 126,398 mil/h s motocyklem Buell.

Alan Cathcart řekl: „Je velmi příjemné, že se Norton vrátil zpět do knihy rekordů po tolika letech. A skutečnost je o to sladší, že rekord byl překonán na sériovém motocyklu v té samé podobě, jak ho vlastní každý jeho majitel.“ Norton a jeho tým se bude po zbytek týdne konání rychlostních zkoušek snažit zvýšit rychlostní limity i v dalších třídách. Rychlostní zkoušky BUB Motorcycle Speed Trials probíhají pravidelně každý rok, pro letošní rok motocyklové rychlostní rekordy padaly v časovém sledu od 28. 8. do 2. 9.2010.

Norton 3Norton 1Norton 2Norton 4Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama