Reklama

Josef Macháček odstupuje z Rallye Dakar

Peripetie okolo dalšího pokračování Josefa Macháčka v dakarské rallye má smutný konec. Protest týmu KM Racing byl definitivně zamítnut a bylo potvrzeno, že Josef nemůže pokračovat v oficiálním pořadí kategorie čtyřkolek. Za těchto okolností se rozhodl ze závodu odstoupit.

„Z hlediska sportovního i z hlediska minulosti pětinásobného vítěze Dakaru nemám za těchto okolností motivaci pokračovat. Postavil jsem konkurenceschopný stroj, schopný bojovat s nejlepšími, ale moje další účast v takovém případě ztrácí smysl. Na Dakaru jsem něco dokázal a mým cílem bylo na minulé úspěchy navázat. Nebudu riskovat zdraví a rozbití vozidla, jestliže mi není umožněno soutěžit s nejlepšími v mé kategorii. Jedna věc je sport a druhé hledisko je zdravotní – pokud bych jel mimo oficiální pořadí, pak jakýkoli zdravotní problém nebo kolize by se nesetkaly s takovou lékařskou odezvou, jako kdybych jel v čele pořadí čtyřkolek,“ řekl 54letý Macháček a dodal: „kdyby mi bylo třicet a jel jsem druhý Dakar, snad bych i motivaci pokračovat mimo oficiální pořadí našel. Tento Dakar jsem ale bral jako završení a korunovaci své čtyřkolkářské kariéry a z tohoto pohledu nevyšel. I tohle bohužel patří k našemu sportu.“

Josef Macháček se na čtyřkolce poprvé zúčastnil Dakaru v roce 1999. První účast mu sice nevyšla kvůli poruše stroje, ale už o rok později zvítězil. Vítězství dokázal do roku 2009 ještě čtyřikrát zopakovat. Po protestu argentinských soupeřů proti údajné nesériovosti jeho stroje byl spolu s několika soupeři přeřazen do zvláštní třídy mimo pořadí čtyřkolek a další pokračování v soutěži za těchto okolností tedy odmítl.

zdroj: KM racing

dakardakardakarLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama