Reklama

Ducati MIG-RR: horské elektrokolo

Již příští týden představí Ducati zcela nový produkt, kterým překvapila nejen své fanoušky, ale rozhodně i konkurenty. Kdo by od výrobce špičkových motocyklů čekal, že se pustí do výroby kol?

A nebude to jen tak obyčejné kolo. Vzniklo ve spolupráci s renomovaným italským výrobcem elektrokol Thok Ebikes, za podpory designového centra Ducati a tvář mu dodalo grafické studio Aldo Drudi´s D-Perf. Segment horských elektrokol je pro Ducati lákavou kategorií, chtějí totiž oslovit cyklisty, kteří se jen tak nezaleknou výzvy, ale vystoupat na vrchol hory bez pomoci elektromotoru zvládne jen hrstka vyvolených.

Ti ostatní se musí spolehnout na pomoc třetí strany a tu jim poskytne Ducati, umožní jim tak vystoupat na vrchol, splnit si svůj sen a prožít ten pocit svobody, který je na samotném vršku zaplaví. Kola Ducati MIG-RR se budou vyrábět ve firmě Thok Ebikes, z jejichž zkušeností a vášně pro BMX v továrně v Borgo Panigale těží.

1 Ducati MIG-RR elektrokolo (1)1 Ducati MIG-RR elektrokolo (2)1 Ducati MIG-RR elektrokolo (3)

Elektrokolo MIG-RR přináší i několik unikátních technických řešení, ať už jsou to kola s různými průměry a konfiguracemi (29 palců a 170 mm vpředu, 27,5 palce a 160 mm vzadu), která splní i ty nejnáročnější požadavky enduro jezdců nebo špičkové, vysokorychlostní komponenty, karbonová řídítka Renthal, kola Mavic, tlumič FOX Factory Kashima, čtyřtalířové brzdy Shimano Saint nebo 11ti rychlostní elektronická přehazovačka Shimano XT.

Kolo bude vybaveno středovým elektromotorem Shimano Steps E8000, které vydá maximální výkon 250 W a jeho kroutící moment je 70 Nm. Se svojí váhou 2,8 kg je to nejlehčí motor na trhu vůbec. Motor bude doplněn o ultraodolnou vysokokapacitní LI-Ion baterii 504 Wh, která umožní dojezd až 100 km na jedno nabití a zvládne až 1000 dobíjecích cyklů bez ztráty kapacity.

Elektrokolo Ducati MIG-RR bude dostupné u všech prodejců od jara příštího roku, nebo si jej můžete objednat online od ledna 2019 na stránkách Ducati.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama