Reklama

Robo Systems: elektrický obojživelník

Zajímavý stroj představila firma Robo Future Systems Inc. sídlící v Dubaji. Jedná se o obojživelný elektrický motocykl Robo Systems, který je určený pro jízdu v těžkém terénu. Není pro něj překážkou, písek, sníh, balvany, kmeny padlých stromů a ani voda. Je totiž obojživelný a navíc s pohonem obou kol.

Voda a elektřina se nikdy kamarádit nebudou, ale v případě terénního motocyklu Robo Systems to možné je. Motocykl je dodávám s vodotěsným pouzdrem na baterie, díky kterému snadno a bezpečně přebrodíte jakýkoliv potok, který cestou potkáte. Zajímavým řešením je také pohon obou kol, kde každé kolo má svůj vlastní elektromotor s jmenovitým výkonem 1 kW. Maximální rychlost je 50 km/h a na plně nabitou baterii můžete ujet až 64 kilometrů. Možná vám tyto hodnoty nepřijdou nijak ohromující, ale motocykl je stavěn pro zvládání těžkých terénu a ne pro dosahování vysokých rychlostí.

1 Robo Systems elektromotocykl (12)1 Robo Systems elektromotocykl (10)1 Robo Systems elektromotocykl (8)1 Robo Systems elektromotocykl (9)1 Robo Systems elektromotocykl (11)

Motocykl se dodává s benzínovým generátorem o výkonu 800 W, který lze použít k nabíjení baterií Lifepo4 o výkonu 1.6kWh. Generátor váží 9 kilogramů, běží na 220 voltů a baterie dobije na 100% za jednu hodinu. Benzín si můžete převážet v kanystru, který je součástí motocyklu, nebo jej mít uschovaný v palivových nádržích, které jsou integrované do kol.

Ačkoliv motocykl vypadá těžkopádně a neohrabaně, jeho hmotnost je 55 kilogramů, takže jej bez potíží zvednete sami i několikrát za sebou. Pro brodění v hlubších vodách si můžete přikoupit speciální nafukovací balony, které vám pomohou udržet motocykl nad vodou. Na výběr máte ze tří barevných variant, černá, šedá a bílá. Prodejní cena začíná na částce 1990 amerických dolarů, což je přibližně 45 tisíc korun.

1 Robo Systems elektromotocykl (1)1 Robo Systems elektromotocykl (2)1 Robo Systems elektromotocykl (6)1 Robo Systems elektromotocykl (3)1 Robo Systems elektromotocykl (4)1 Robo Systems elektromotocykl (5)1 Robo Systems elektromotocykl (7)

Zdroj: Robo Future Systems Inc.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama