Reklama

Moto Guzzi V100 Le Mans: koncept od Oberdan Bezzi

Italský designér Oberdan Bezzi rád představuje jeho vlastní interpretace úspěšných modelů, které se na motocyklovém trhu objevují. Tentokrát si vzal na paškál svoji představu ikonického motocyklu Moto Guzzi Le Mans, které vtiskl sportovnější náturu.

Oberdana Bezziho vám asi moc představovat nemusíme, italský designér se živí návrhy skútrů, ale občas nechá popustit svoji uzdu fantazie a světu odhalí svoji vlastní představu některých modelů, ať už jsou to cestovní endura Moto Guzzi V90 TTR, Aprilia Tuareg 900 nebo sportovní Ducati SuperSport R.

1 Moto Guzzi V100 Le Mans koncept Oberdan Bezzi (5)1 Moto Guzzi V100 Le Mans koncept Oberdan Bezzi (4)1 Moto Guzzi V100 Le Mans koncept Oberdan Bezzi (2)

Svůj nejnovější koncept vychází z cestovního modelu Moto Guzzi V100 Mandello, poháněného kapalinou chlazeným litrovým dvouválcem. Oberdan mu vdechl více sportovního ducha, kterého navíc umocnil vzhůru mířící koncovkou výfuku od SC Project. Nešlo mu primárně o vytvoření sportovního motocyklu, to vlastně ani pořádně z V100 Mandello udělat nejde, ale chtěl představit koncept stroje, který bude nejen cestovním, ale pokud jeho majitel zatouží po víkendu bohatém na rychlé zatáčky, bude moci sáhnout po motocyklu, který mu bude stát v jeho garáži.

1 Moto Guzzi V100 Le Mans koncept Oberdan Bezzi (1)1 Moto Guzzi V100 Le Mans koncept Oberdan Bezzi (3)

Zároveň se chtěl držet konceptu, který nastavila samotná Moto Guzzi, tedy představovat motocykly s odkazem na minulost, ale s moderními a špičkovými prvky dnešní doby. Před pár lety by si nikdo nedokázal představit, že by Moto Guzzi měla ve své nabídce sportovní motocykl, dnes už však tato představa nemusí být nereálná. A zrovna koncept Oberdana Bezziho vypadá moc dobře.

Zdroj: Oberdan BezziLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama