Reklama

Hesketh Heresy: jednoválcový roadster z Anglie

Už za měsíc by se měl oficiálně představit nový model roadsteru anglické firmy Hesketh Motorcycles. Měl by se jmenovat Heresy a poháněn by měl být jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 450 ccm.

Společnost Hesketh Motorcycles byla založená v roce 1982 lordem Heskethem, kterého většina z vás bude znát spíše jako majitele týmu Formule 1, pod jehož křídly jezdil a vyhrával rebelský pilot a mistr světa James Hunt. Po rozpadu týmu F1, který lord Hesketh nesl velmi těžce, si pro svoji potěchu zakládá novou firmu, kde se zaměřoval na výrobu stylových motocyklů. Od svého vzniku Hesketh Motorcycles několikrát změnil majitele, až jej v roce 2010 zakoupil Paul Sleeman a v roce 2014 představil svůj první model dvouválec Hekseth 24, jehož motor se pyšnil zdvihovým objemem 2000 ccm a také prodejní cenou, která začínala na částce 35 tisíc britských liber.

1 Hesketh Heresy (2)1 Hesketh Heresy (5)1 Hesketh Heresy (3)

V září by měl svět poprvé spatřit další stroj, který by měl být dostupnější pro větší množství zákazníků. Cena by měl začínat na částce 14 tisíc liber. Model se bude jmenovat Heresy, je stavěn ve stylu klasického roadsteru s velkým LED světlometem, měl by to být lehký, zábavný a dobře ovladatelný stroj. Bude poháněný jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 450 ccm, jehož základem je motor z Hondy XR400, ovšem značně přepracovaným. Motor pak bude usazen do ručně vyráběného trubkového rámu z oceli.

1 Hesketh Heresy (4)1 Hesketh Heresy (1)

Podvozek je tvořen přední stavitelnou USD vidlicí a zadní dvojicí tlumičů v retro stylu od firmy K-tech. Bezpečné brzdění zajistí dvojice předních kotoučů s radiálními třmeny. Dominantní barvou je tu černá a velké množství dílů bude vyrobeno z karbonu. Tento motocykl by měl plnit vize Paula Sleemana o větším počtu vyrobených motocyklů, než jen zakázkových strojům. Rád by do konce roku docílil počtu minimálně sta vyrobených motocyklů. Do budoucna plánuje Sleeman ještě další model postaven na základech tohoto roadsteru, tentokrát by to měl být lehký scrambler

Zdroj: Hesketh MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama