Reklama

Ducati XDiavel Nera: elegantní limitovaná edice

Ducati představila luxusní verzi svého modelu XDiavel, který vznikl ve spolupráci se známým italským výrobcem automobilových sedadel Poltrona Frau. Vyrobeno bude pouze 500 kusů a protože „poltrona“ znamená sedlo, budete si moci vybírat rovnou z pěti barev kvalitně zpracovaných kožených sedel.

Italská firma Poltrona Frau sídlící v Turíně se kromě sedadel zabývá také výrobou designového nábytku. Vše je vždy precizně zpracováno a proto se není čemu divit, že se Ducati rozhodla s touto společností spojit. Není to však úplně první počin, už spolu pracovali na jiném projektu, a to na modelu Scrambler Club Italia.

1 Ducati XDiavel Nera (11)1 Ducati XDiavel Nera (8)1 Ducati XDiavel Nera (10)

Limitovaná edice Ducati XDiavel Nera bude vyrobena výhradně v barevné kombinaci „Black on Black“, tedy kombinací matného a lesklého lakování v černé barvě. Do výbavy dostane také odlehčená kovaná kola rovněž v černém provedení. Výraznou červenou barvu dali nově krytům hlav motoru a brzdovým třmenům. K edici Nera si budete moci pořídit také otevřenou přilbu v barvách motocyklu.

Dominantou této edice je sedlo, které je vyrobené ze speciální hovězí kůže Pelle Frau, ta se vyznačuje svoji měkkostí a vysokou odolností vůči všem vlivům počasí. Na výběr bude v pěti barevných variantách, Siam Red, Steel Blue, Cemento, India a Selva. Pomocí laseru je do sedla vypálena řada písmem „X“.

Nera je postavena na základech modelu Ducati XDiavel S, jejíž srdcem je motor Testastretta DVT se zdvihovým objemem 1262 ccm, výkonem 160 koní při 9500 otáčkách a točivým momentem 130 Newtonmetrů při 5000 otáčkách. Beze změny bude i elektronická výbava v čele se šestiosou inerciální jednotkou komunikující s náklonovým ABS od Bosche, tempomatem, kontrolou trakce, jízdními režimy a Ducati Power Launch.

Stejný zůstává také podvozek, rám z ocelových trubek i zadní 240 mm široká pneumatika. O bezpečné zastavení se vám postará dvojice monoblokových třmenů Brembo M50 na 320 mm kotoučích vpředu. Pohotovostní hmotnost je 249 kilogramů.

1 Ducati XDiavel Nera (13)1 Ducati XDiavel Nera (12)1 Ducati XDiavel Nera (1)

Bude vyrobenou pouhých 500 kusů tohoto modelu a Ducati samo očekává, že bude velmi rychle rozebráno. Kromě zvolené barvy sedla, dostane nový majitel k tomuto motocyklu ve stejné barvě i kožené pouzdro na doklady. Do prodeje půjde v březnu 2022 za cenu přibližně 740 tisíc korun.

1 Ducati XDiavel Nera (3)1 Ducati XDiavel Nera (4)1 Ducati XDiavel Nera (6)1 Ducati XDiavel Nera (18)1 Ducati XDiavel Nera (14)1 Ducati XDiavel Nera (15)1 Ducati XDiavel Nera (16)1 Ducati XDiavel Nera (17)1 Ducati XDiavel Nera (2)1 Ducati XDiavel Nera (5) 1 Ducati XDiavel Nera (9)1 Ducati XDiavel Nera (7)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama