Reklama

KTM 450 Rally Replica 2024: limitovaná edice závodního motocyklu

Nejznámější a jedním z nejtěžších rallyových závodů na světě je bezpochyby Rallye Dakar a je to také jeden ze závodů, kde amatérští jezdci soutěží po boku profesionálů. Každý pilot chce mít pro tento závod to nejlepší vybavení a právě pro ně si KTM připravila limitovanou edici 80 kusů špičkového motocyklu 450 Rally Replica.

Na jeho vývoji a testování se podílel tovární jezdec a letošní dakarský vítěz Kevin Benavides. Motocykl je postaven na základech závodního modelu KTM 450 Rally a je přímo určený pro ty jezdce, kteří závodí v náročných rallyových soutěžích, ale také pro ty, kteří se chystají na dobrodružnou výpravu mimo civilizaci, kde se budou muset spolehnout na kvalitní stroj.

1 KTM 450 Rally Replica (1)1 KTM 450 Rally Replica (6)1 KTM 450 Rally Replica (8)1 KTM 450 Rally Replica (7)

Ergonomie motocyklu je postavená tak, aby na něm zvládl jezdec dlouhé dny v sedle i ve stupačkách. Oceníte také navigační věž vyrobenou z lehkého karbonu, která je chráněna plexi štítem. Do výbavy dostanete špičkový podvozek WP XACT PRO, který je přímo určený pro jízdu v náročném terénu a pro pohlcování nárazů ve velkých rychlostech. Vpředu je 48mm vidlice s uzavřenou kazetou, vzadu je plně nastavitelný centrální tlumič spojený přepákováním s kyvnou vidlicí z hliníku.

1 KTM 450 Rally Replica (5)1 KTM 450 Rally Replica (4)1 KTM 450 Rally Replica (2)

Jednoválcový motor SOHC o zdvihovém objemu 450 ccm, vybavený elektronikou Keihin, je usazen v rámu z chrom-molybdenové oceli a jeho výkon je na zadní kolo přenášen pomocí šestistupňové převodovky Pankl, kterou používá závodní tým Red Bull KTM Factory Racing. Koncovku výfuku dodal Akrapovič. Motocykl má navíc jednu přídavnou nádrž o objemu 16 litrů, která je samonosná a zároveň slouží jako podsedlový rám. Celkově tak máte na cestu 33 litrů paliva. Suchá hmotnost stroje je 139 kilogramů.

1 KTM 450 Rally Replica (3)

Zdroj: KTMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama