Reklama

Hugh Anderson do «Hall of Fame»

Čtyřnásobný mistr světa Hugh Anderson z Nového Zélandu byl vyznamenán tím, že se stal členem Síně slávy motocyklového sportu. 86-letý jezdec byl ve svém domově vyznamenán ředitelem MotoGP Race Mike Webbem a Simonem Crafarem. Pomocí videa ho pozdravil a poblahopřál mu i Carmelo Ezpeleta.

Přítomno na místě «Hampton Downs Circuit» na Novém Zélandu bylo i 100 členů Hamilton Motorcycle Clubu.

Hugh Anderson začal v MS závodit v roce 1960 ve kubaturách 350 a 500 ccm a hned stál na stupních vítězů.

1963 se objevil se Suzuki v MS a stal se dvojnásobným mistrem světa v 50 ccm a 125 ccm. 1964 obhájil titul v 50ccm, v 125 ccm se stal šampionem v sezóně 1965. Svou závodní kariéru ukončil hodně brzy, v roce 1966.

Během pouhých 6 let vyhrál Hugh Anderson celkem 26 závodů Grand Prix.

Členy «Hall of Fame» jsou tito jezdci: Valentino Rossi, Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, «Little» Kenny Roberts Jr., Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Alex Crivillé, Franco Uncini, Marco Lucchinelli, Randy Mamola, Kork Ballington, Dani Pedrosa, Stefan Dörflinger, Jorge Martinez, Jorge Lorenzo, Max Biaggi, Luigi Taveri a tragicky zemřelý Nicky Hayden.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama