Reklama

Andrea Dovizioso měl těžkou havárii při motokrosu

Bývalý pilot MotoGP a mistr světa kubatury 125 ccm z roku 2004 a trojnásobný vicemistr světa MotoGP Ital Andrea Dovizioso měl při tréninku na motokrosové trati těžký pád a musel být letecky přepraven do nemocnice «Azienda Ospedaliero Universitaria Careggi» ve Florencii.

Andrea Dovizioso utrpěl při pádu během motokrosového tréninku na motokrosovém okruhu Terranuova Bracciolini, nešťastná událost se stala dnes dopoledne - kolem 11:00, v malebné provincii Arezzo v Itálii. «Dovi» zůstal po pádu v bezvědomí, když utrpěl poranění hlavy a zlomil si také klíční kost. První zprávy ale ujišťují, že navzdory vážnosti nehody není Andrea Dovizioso v kritickém zdravotním stavu.

«Dovi» trénoval s motocyklem Yamaha na trati vytyčené v Motors Parku Tasso, která je proslulá masivními skoky.

«Forza, Dovi!», napsal prezident Toskany, Eugenio Giani, na Facebooku.

Andrea Dovizioso se po ukončení závodní činnosti na silnici věnuje intenzivně motokrosu a je manažérem «04 Parku» u Faenzi, kde se dříve jezdily závody MXGP.

«Dovi» byl nedílnou součástí paddocku MotoGP neuvěřitelných 22 let a absolvoval celkem 346 závodů Grand Prix. Celkem má na svém kontě 24 vítězství, 20x získal Pole-Position a zajel 22 nejrychlejších kol v závodě. O roku 2023 je členem MotoGP Hall of Fame.

Naše redakce přeje sympatickému Italovi rychlé a především úplné uzdravení.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama