Reklama

Rallye Dakar 2017: opět bez účasti Chille

Poslanecká sněmovna v Chile rozhodla, že ani příští rok nebude jejich země součástí dakarské rallye.

Ačkoliv hlasovalo 42 poslanců pro, proti jich bylo 33 a 17 se zdrželo, návrh pro účast na Rallye Dakar 2017 byla zamítnuta. Jedním z hlavních důvodů byl také ekologický dopad na krajinu, protože většina odpůrců si myslí, že by to byl příliš velký zásah pro terén, kudy by vedla závodní trať.

Pro pořadatele tak nastává stejná situace jako vloni, kdy se museli při pořádání této kultovní soutěže obejít bez Chile. Svoji účast zatím potvrdila Argentina, před uzavřením dohody jsou také státy Uruguay a Paraguay. Svůj zájem účastnit se této soutěže projevily také Bolívie a Brazílie.

Pro závodníky, ale i diváky, je neúčast Chile velkou ztrátou, neboť právě v této zemi mohli zažít ten správný dakarský pocit z jízdy po velkých písečných dunách. Celý závod tak nyní ztrácí na atraktivitě a zdá se, že by to také mohl být konec Dakaru na jihoamerickém kontinentu.

Otázkou tedy je, kam by se mohla celá tato mašinérie přesunout, které kontinenty mohou nabídnout různorodý terén? Napadá mě Austrálie, ale proslýchá se, že by měla o tento závod zájem také Čína, nabídnout mohou jak písečné pláně, tak horskou kamenitou krajinu. Já osobně bych však nejraději viděla tento závod zpátky na africkém kontinentu, kam patří.



Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama