Reklama

Segway Ninebot Apex H2: elektromotocykl poháněný vodíkem

Zajímavý koncept elektrického motocyklu poháněného vodíkovými články představil Segway. Model Apex H2 by se měl dostat do prodeje v roce 2023.

Poté, co Segway koupill v roce 2015 svého konkurenta, čínský startup Ninebot, začali spolu pracovat na zajímavé vizi pro možné budoucí řešení. Zkušenosti s výrobou elektricky poháněných vozidel mají hodně velké a to jak s plným elektrickým pohonem, tak i v kombinaci s hybridním.

1 Segway Apex H2 (6)1 Segway Apex H2 (3)1 Segway Apex H2 (1)

Rozhodli se však posunout dál původní koncept modelu Apex z roku 2019, kde se již hovořilo o pohonu vodíkovými články. Vodík by se měl přeměňovat na elektrickou energii pomocí speciálního palivového ústrojí, ale na jakém principu to bude vše fungovat ještě jasné není. Již teď však víme, že výkon motoru by měl být 60 kW, maximální rychlost 150 km/h a z nuly na sto to dokáže vytáhnout pod 4 sekundy. Jaký však bude dojezd lze jen těžko odhadnout.

Vše kolem motorky je však jedno velké science fiction. Ať už je to vzhled s neonovými doplňky a s hodně velkými hladkými balonovými pneumatikami nebo podvozek s jednostranně uchyceným zadním kolem a s předním, které je také jednostranně uchycené a jen těžko lze odhadovat, jak se vůbec motocykl bude během jízdy chovat, a jak se vlastně bude řídit.

Stejné sci-fi je i samotný pohon pomocí vodíkových článků. Výrobce zatím nezveřejnil téměř žádnou informaci a tak můžeme jen spekulovat, jak by vše mohlo fungovat. Články by měly být snadno a rychle vyměnitelné. Kde se však budou znovu plnit, když není vytvořená žádná infrastruktura s plnícími vodíkovými stanicemi? Otázek je tu příliš mnoho, ale i přes to, že na ně nejsou odpovědi, pustil se Segway do crowfundigové kampaně, kde potřebuje získat minimálně 99 objednávek, aby mohl spustit výrobu. Cenu odhaduje na 9000 Eur, což je přibližně 235 tisíc korun, v ceně však není zahrnuté clo, evropská homologace, profit prodejce a další položky.

1 Segway Apex H2 (4)1 Segway Apex H2 (5)1 Segway Apex H2 (7)1 Segway Apex H2 (2)

Zdroj: SegwayLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama