Reklama

POIMO: nafukovací motocykl do batohu

Se zajímavým nápadem městské mobility přišli studenti z Tokijské univerzity v Japonsku, kteří svůj koncept nazvali „Soft Mobility.“ Jejich hlavní myšlenkou bylo vyrobit lehké vozítko, které snadno uschovají a díky němuž se jednoduše přesunou z místa na místo.

Studenti svůj koncept nazvali POIMO (POrtable and Inflatable MObility) a vytvořili nafukovací motocykl z lehkého a velmi pevného termoplastického polyuretanu, který je spojený s čtyřkolovou, elektricky poháněnou platformou, velmi podobné skateboardu. Ve složeném stavu se vám tenhle malý motocykl vejde do většího batohu, takže jej snadno přenesete, kam budete chtít.

1 POIMO nafukovaci motocykl (4)1 POIMO nafukovaci motocykl (3)

Motocykl se jednoduše nafukuje pomocí malého kompresoru, ale teoreticky by jste jej mohli nafouknout i obyčejnou pumpičkou na kolo, nebo v nouzi i ústy. V nafouknutém stavu POIMO uveze dospělého jedince. Velkou výhodu spatřují studenti také v tom, že v případě kolize s chodcem, dojde jen k minimálním škodám a zraněním na obou stranách, díky měkkému a poddajnému materiálu, ze kterého je motocykl vyrobený. Je to vlastně něco jako „nafouknutý vak“.

1 POIMO nafukovaci motocykl (2)1 POIMO nafukovaci motocykl (1)

Malé vozítko podrobili studenti mechanickým a zátěžovým testům, aby si ověřili, že vydrží váhu dospělého jedince a že se nebude během jízdy snižovat tlak ve vaku. Informace o dojezdu, ale také o délce trvání nafouknutí a vyfouknutí nejsou známy, je to však zajímavý koncept o možnostech dopravy ve městech v příštích letech.

Zdroj:autoblogLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama