Reklama

Can-Am Pulse a Origin: návrat do jedné stopy

Kanadská firma Can-Am se po 35 letech vrací do jedné stopy a to rovnou se dvěma motocykly, roadster Pulse a sportovní model Origin. Oba budou poháněny čistě elektricky a prodávat by je chtěli od roku 2024.

Zkušenosti s motocykly má firma Can-Am nemalé. Vyráběla je v 70. a 80. letech minulého stolení, kdy byla známá zejména v kategorii motokrosových motocyklů, kde získala i několik úspěchů na závodech po celé Severní Americe. V roce 1987 však značka zaniká a její jméno oživuje až v roce 2006 společnost BRP, která však pod značkou Can-Am prodává tříkolové motocykly, tak jak je známe nyní.

1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (1)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (10)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (9)

Firma BRP na jaře letošního roku oznámila svůj záměr o výrobě vozidel s elektrickým pohonem a jako s prvními jejich stroji by chtěla přijít s motocykly. Při své prezentaci poodhalila jejich strategii, která by měla zahrnovat rovnou čtyři modely. Po šesti měsících odhaluje dva z nich, Origin a Pulse, v ultramoderním stylu s robustní kapotáží, doplněná o sportovní prvky a stylové světlomety.

Ten větší z nich se jmenuje Origin a bude patřit do segmentu cestovních endur, jako například nedávno představená italská Energica Experia. Je navržen tak, aby vám dopřál zážitek ze svižné jízdy po silnici, ale také po prašné cestě. Posaz v jeho sedle bude vzpřímený a to vám zcela jistě zaručí pohodlí i dobré ovládání motocyklu.

Model Pulse patří do kategorie roadster a cílí na zákazníky, kteří hledají zábavu při cestě do práce. Je to spíše městský motocykl, se kterým si však užijete plno zážitků i v zatáčkách.

Zatím Can-Am nezveřejnil jakékoliv technické specifikace motocyklů, jen to, že elektromotor dodá rakouská firma Rotax, která dodávala pohonné jednotky pro Aprilii, BMW nebo Buell. Jediným požadavkem Američanů bylo, aby jejich motor Rotax E-Power poskytoval vysoký výkon i točivý moment. Spuštění prodeje je plánováno na rok 2024.

1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (12)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (11)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (5)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (4)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (6)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (7)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (3)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (2)1 Can-Am Origin Pulse elektromotocykl (8)

Zdroj: Can-AmLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama